Banky loni jen na poplatcích vydělaly asi 40 miliard korun

15.01.2012 7:52 | Zprávy
autor: čtk, mp

Tuzemské banky vydělaly v loňském roce na poplatcích až 40 miliard korun, což je přibližně o 1,7 miliardy více než v roce 2010. Za posledních sedm let činily tyto výnosy přes 250 miliard korun, uvedl server Týden.cz.

Banky loni jen na poplatcích vydělaly asi 40 miliard korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

Podle odhadu Patrika Nachera, který provozuje server bankovnipoplatky.com, loni banky opět posunuly rekordní výši objemu vybraných poplatků. "Částka bude atakovat hranici 40 miliard korun," odhaduje Nacher. Celkový poplatkový výnos neočištěný o náklady na jejich výběr a správu překročí hranici 50 miliard korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Bojujete ještě vůbec za legalizaci konopí?

Přijde mi, že ne. Přitom nemyslíte, že kdyby bylo legální, možná by se tak nerozšířil trh z různými psychomodulačními látkami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP hledá dodavatele až 200 nových autobusů typu Standard

16:08 DPP hledá dodavatele až 200 nových autobusů typu Standard

Na dodavatele celkem až 200 autobusů DPP vyhlásil veřejnou zakázku, jejíž předpokládaná hodnota činí…