Baudyšová: Pokud přijdeme o peníze z hazardu, bude to pro mnohé fatální

25.11.2011 22:06 | Zprávy

Debaty kolem loterijního zákona stále nekončí. Jejich alfou i omegou jsou peníze. V současné době se tak vede diskuse, jakým dílem budou výnosy z hazardu rozdělovány. A jelikož se objevují návrhy, aby původní rozdělení mezi obce, podporu sportu a nadace, bylo změněno v neprospěch právě té poslední skupiny, tedy nadací, ozývá se z jejich strany vlna nevole. Ředitelka jedné z nejznámějších nadací Zuzana Baudyšová proto přiznává, že vyvine veškerý možný tlak ve sněmovně na to, aby nadace o peníze, jež rozhodně nejsou jen symbolické, nepřišly.

Baudyšová: Pokud přijdeme o peníze z hazardu, bude to pro mnohé fatální
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž.

"Hernám nakloněna nejsem, hazard nepodporuji, ale přiznám se, že v době krize si nemůžeme příliš vybírat z nabídek sponzorů. A tak jsou mezi těmi, co nám peníze dávají, opravdu sponzoři z několika loterijních společností - jsme za ně velmi vděční. Jen díky jim můžeme vyhovět alespoň části lidí, kteří se na nás stále častěji obracejí s různými žádostmi o podporu. Tím, jak se prohlubují sociální rozdíly, je hodně matek samoživitelek, které by bez naší pomoci byly ve velmi složité situaci. Stejně tak i rodin, kde mají tělesně postižené dítě - mnoha z nich jsme pořídili invalidní vozík, na který by nedosáhly, vzhledem k sociálním podmínkám a cenám takovéto i jiných rehabilitačních pomůcek. Pokud o tyto peníze naše nadace přijde, bude to pro mnohé lidi v krizi doslova fatální," zdůraznila pro ParlamentníListy.cz ředitelka nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.

Nadace funguje již 18 let, podílí se na celé řadě kampaní mimo jiné třeba i pro zvýšení povědomí o právech dítěte. Částky, kterými přispívají nadaci Naše dítě loterijní a sázkové společnosti, se přitom pohybují řádově ve statisících ročně.

Čtěte také:


Podle Zuzany Baudyšové je návrh toho, že by peníze z loterií měly jít hlavně obcím, nesprávné, protože nadace nemohou požádat o žádné peníze ze státního rozpočtu a jsou plně závislé jen na sponzorech. "A ty peníze jsou skutečně potřeba, málokdo si dokáže představit, kolik žádostí o pomoc jsme nuceni i tak odmítat a jak je to bolestné. Navíc se nedá očekávat, že by příští roky byly k již nyní chudým rodinám či rodičům s dětmi, přívětivější - spíš naopak, vždyť to slyšíme všude kolem sebe, co všechno bude dražší," připomíná stav ve společnosti Baudyšová.

Desítky tisíc dětí zažívají smutné a těžké dětství

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Předškolní péče

Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AMSP: Nepřiměřené náklady a právní nejistota

7:14 AMSP: Nepřiměřené náklady a právní nejistota

Prohlášení AMSP ČR k návrhu Evropské komise ohledně cíle snížení emisí CO2 o 90 % do roku 2040