Bojím se mediálního tlaku kolem přímé volby, říká Němcová

19.01.2012 18:40

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová byla dnes hostem pořadu Impulsy Václava Moravce. Řeč byla hlavně o přímé volbě prezidenta a o novém směřování Evropské unie.

Bojím se mediálního tlaku kolem přímé volby, říká Němcová
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Předsedkyně sněmovny a první místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová

„Nemá smysl bavit se o konkrétních osobách ve chvíli, kdy se bavíme o tom, co by mohla přinést přímá volba prezidenta,“ uvedla Němcová. „Bude to tak trošku reality show,“ dodala. Mediální šílenství, které začalo například kolem Tomia Okamury, který se umístil vysoko v anketě serveru iDNES.cz, ji děsí.

Zdá se, že kampaň začala

Někdy se zdá, jako by prezidentská už kampaň začala. Němcová ale chce nejprve počkat, jak bude zákon vypadat a jestli bude vůbec schválen. Až poté bude podle ní nastane čas mluvit o některých kandidátech.

„Bylo by dobré nechat proběhnout volby senátní a krajské. A ty by neměly být jen tak by the way, zakryty prezidentskou kampaní,“ říká místopředsedkyně Sněmovny. „Nic tak šokujícího se neděje. Moje obavy byly víceméně přesné. Bála jsem se toho mediálního tlaku a toho, že chceme změnu za každou cenu,“ tvrdí.

ČSSD podpoří referendum o ratifikaci nové smlouvy EU, jen pokud ODS kývne na zákon o obecném referendu. „Mně to trochu připomíná tu hru s přímou volbou,“ říká Němcová. „Aby lidé dokázali odpovědět ano nebo ne u složitých otázek, aniž by byli ve vleku nějakého mediálního mínění, je velmi těžké,“ myslí si.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nakažte se, očkovaní.“ Rána Vojtěchovi: Vše jinak. Temný byznys a skryté dění

4:44 „Nakažte se, očkovaní.“ Rána Vojtěchovi: Vše jinak. Temný byznys a skryté dění

Až se očkovaní lidé nakazí, vylepší si svou imunitu. U lidí s protilátkami proti covidu-19, kteří by…