Březina (KDU-ČSL): Násilné zvyšování podílu žen ve vedení firem povede k právní nejistotě

14.11.2012 18:48

Komisařka Redingová potvrdila svoji pověst buldoka. Jakmile se zakousne do tématu, už ho nepustí.

Březina (KDU-ČSL): Násilné zvyšování podílu žen ve vedení firem povede k právní nejistotě
Foto: red
Popisek: Europoslanec Jan Březina
reklama

Podíl zastoupení žen ve vedení firem by se měl zvyšovat, ale přirozenou cestou. Pozitivní diskriminace se v konečném důsledku obrátí proti  ženám, které se do vyšších pozic umí dostat cestou férové soutěže bez pomoci ochranářských předpisů, a je tak pro tyto ženy nedůstojná.

Požadavek, aby při rovnosti uchazečů o vedoucí místo rozhodovalo pohlaví, je umělou konstrukcí, která jen vnese chaos do pracovněprávních vztahů. Nikdy neexistuje absolutní rovnost uchazečů, vždy budou mezi nimi existovat rozdíly v kvalifikaci, zkušenostech nebo osobnostních předpokladech pro výkon funkce.

Hlavním důsledkem směrnice tak bude právní nejistota vedoucí k bezpočtu soudních sporů. Pro neúspěšnou uchazečku bude vždy snadné namítnout, že se svému mužskému protějšku vyrovnala, a v její prospěch tedy mělo rozhodnout kritérium pohlaví. Rozhodování v takovém sporu potom bude skutečným oříškem, protože lidé nejsou stroje, takže jejich vlastnosti nelze vždy kvantifikovat a naprosto objektivně porovnávat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kdu.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

4:46 Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

EXKLUZIVNĚ Monika Hohlmeierová je německá politička CSU. Od 6. října 1998 do 15. dubna 2005 byla bav…