Bursík kritizuje Lišku: Není dost zkušený, výrazný a pevný

07.02.2010 22:13

Několikahodinová idyla ve Straně zelených vzala za své. Bursík kritizuje Lišku kvůli jeho nezkušenosti.

Bursík kritizuje Lišku: Není dost zkušený, výrazný a pevný

Měl to být frontální útok na lavice Poslanecké sněmovny. Předseda Strany zelených Ondřej Liška byl v sobotu drtivě zvolen lídrem pražské kandidátky a o den později se do čela ústecké kandidátky vyhoupl expředseda Martin Bursík, který se po prohraných eurovolbách stáhl ze stranických funkcí.

Jen pár hodin po oznámení Bursíkovy kandidatury na Ústecku proti Jiřímu Paroubkovi, Petru Gandalovičovi nebo Miloši Zemanovi už expředseda torpéduje domnělou jednotu strany.

"Budu kandidovat proto, že cítím, že Ondřej Liška není pro boj, který nás čeká v těchto volbách, dostatečně zkušený, výrazný a pevný a že jsem pustil vedení Strany zelených příliš brzy," stojí v Bursíkově prohlášení pro média, ve kterém zdůvodňuje kandidaturu do sněmovny.

Liška: Panuje možná odlišná představa, ale program nás spojuje

Liška Bursíkovo vyjádření pro ParlamentniListy.cz v neděli večer hodnotil shovívavě. "Je zřejmé, že mezi Martinem Bursíkem a novým předsednictvem v čele se mnou panuje odlišná představa o tom, co je to dobrý styl vedení strany. Spojuje nás ale zelený program a zápas o lepší politiku v České republice," zdůraznil Liška s tím, že je rád, že se Bursík nakonec pro kandidaturu na Ústecku rozhodl.

Šéf zelených již v sobotu na tiskové konferenci otevřeně svého bývalého stranického nadřízeného podpořil, jako někoho, kdo bojuje proti uhelné lobby.

Bursíkova reakce může být způsobena zklamáním, že jeho partnerka a poslankyně Kateřina Jacques, nebyla pražskými zelenými vybrána na stejně těžko volitelné čtvtré místo kandidátky a bylo jí nabídnuto šesté. Poté ze zasedání předčasně odešla právě s Martinem Bursíkem.

Poklidná situace ve straně nepanuje ani v dalších regionech. Na Olomoucku v sobotu rezignoval na svůj post krajského předsedy Martin Tichý. Zakladatel strany v kraji, který patří k příznivcům "pravověrných zelených" okolo Dany Kuchtové.

Více zde:
Šéf olomouckých zelených končí.Kvůli Bursíkovi s Liškou

Stále předsedou a vicepremiérem

Pikantností je, že se na svých osobních stránkách Bursík nadále honosí funkcí předsedy strany i vládními posty. "RNDr. Martin Bursík, předseda SZ, vicepremiér a ministr životního prostředí," stojí v kolonce kontakty. Kromě akademického titulu to ostatní není již déle než půl roku pravdou. Přitom své příspěvky "vicepremiér" pravidelně aktualizuje, poslední je ze 4. února tohoto roku.

Vnitrostranické spory zelených stály stranu lepší výsledek minulý rok ve volbách do Evropského parlamentu i o rok dříve v krajských volbách. Po odchodu "neposlušných" poslankyň z klubu Věry Jakubkové a Olgy Zubové se nové vedení dušovalo, že již své antipatie nebude řešit přes média.

Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ann

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Na letošní Bahna zavítalo přes 50 tisíc fanoušků armády

22:30 Armáda ČR: Na letošní Bahna zavítalo přes 50 tisíc fanoušků armády

Ukázky vojenské techniky v těsné blízkosti diváků, novinky v podobě chemického průzkumného vozidla n…