ČSNS 2005 vyloučila předsedu a bude spolupracovat s Paroubkem

08.10.2011 14:07

AKTUALIZOVÁNO ČSNS 2005 se rozhodla vyloučit svého dosavadního předsedu Karla Janka, aby mohla spolupracovat s Jiřím Paroubkem, který včera opustil ČSSD. Janko nesouhlasil s tím, aby se po Paroubkovu vstupu do strany národní socialisté příliš podobali sociální demokracii.

ČSNS 2005 vyloučila předsedu a bude spolupracovat s Paroubkem
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek
reklama

"Poměrem hlasů 15 ku 9 bylo panu Jankovi zrušeno členství ve straně. Znamená to, že vedení ČSNS 2005 je pro pokračování dalších jednání s Jiřím Paroubkem," sdělil k rokování ČSNS 2005 mluvčí strany Jiří Pondělíček.

SLEDUJEME téma: Paroubkova nová strana

"Ústřední rada schválila plnou podporu předsednictvu strany pro jednání s Jiřím Paroubkem," řekl ČTK první místopředseda ČSNS Stanislav Palša. Paroubek o svém angažmá v ČSNS 2005 v minulých dnech intenzivně vyjednával s představiteli strany.

Uvažoval ale také o založení nového politického subjektu. Ten by se mohl jmenovat Národní socialisté - levice 21. století. Žádost o registraci má Paroubek předložit příští týden. Ustavující sjezd podle něj bude 26. listopadu. V přípravném výboru je i poslanec Jiří Šlégr. Podle Paroubka se bude jednat o sloučení obou subjektů. Jiří Paroubek to potvrdil pro ParlamentníListy.cz.

Postoj členů neparlamentní strany ČSNS 2005 nebyl k přijetí Paroubka jednoznačný. Vyloučený Janko s příchodem bývalého premiéra zásadně nesouhlasil. Paroubek následně oznámil, že s Jankem vyjednávání o vstupu ukončil. Chce ale prý spolupracovat s těmi členy ČSNS 2005, kteří sdílí jeho názory.

Podle Paroubka jedna etapa jeho politického života skončila už odstoupením z čela ČSSD po loňských sněmovních volbách, v nichž ČSSD sice vyhrála, ale ztratila reálnou možnost sestavit vládu.

Čtěte:
Falešný mail: ČSNS vyhodila svého předsedu a přijala Paroubka se Šlégrem

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

22:11 Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

Přes 36 milionů korun během 4 let investoval Středočeský kraj do zvýšení konkurenceschopnosti 143 m…