Československý skandál: Politik měl zneužít Lucii Bílou

17.11.2010 5:11

Náhoda, nehoda, neznalost, anebo účel? Nad těmito slovy kroutí poslední dny hlavou nejen slovenská, ale také česká média poté, co primátor Spišské Nové Vsi použil pro kampaň do komunálních voleb slavici Lucii Bílou. Ta však o ničem nevěděla.

Československý skandál: Politik měl zneužít Lucii Bílou

"Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 225/2010 Z. z. vyhlásil voľby do orgánov samosprávy obcí a určil deň ich konania na sobotu 27. novembra 2010," sdělil ParlamentnímListům.cz tiskový obbor slovenského ministerstva vnitra. Kauzu, která plní přední stránky místních deníků, komentovat odmítl.

Co se vlastně stalo?

Čtyřicetitisícové město Spišskou Novou Ves zaplnily reklamní city lighty s Lucií Bílou a skladatelem Petrem Maláskem upozorňující na výhody znovuzvolení tamního primátora Jána Volného. "Víc než jednu miliardu pro město a víc než pět set nových kulturních akcí," tvrdí reklamní slogan, který odkazuje na webové stránky ŽivéMěsto.sk. Právě na nich primátor Volný děkuje za dosavadní důvěru a prosí voliče, aby přišli k urnám. "Přejme si společně, aby naše město bylo ještě krásnější a ať se kvalita života v něm zlepšuje. A především - udělejme pro to něco společně." Kde je tedy problém?Reklamní plakáty s Lucii Bílou vznikly bez jejího souhlasu. "Žádnou politickou stranu nepodporuji ani v Čechách a nemám důvod to dělat ani na Slovensku," komentovala Bílá celou událost. Starosta Volný však už tak radikální nebyl. Jak nám potvrdil, hovořil s manažerem Bílé a pokud by prý o celé kampani věděli předem, problém by to nepředstavovalo.

LUCIE BÍLÁ A POLITIKA:

"Ja som potom komunikoval aj s manažérom Lucie Bílej. Oni povedali, že škoda, že to agentúra s nimi dopredu neodkonzultovala, nebol by tam absolútne žiaden problém," uvedl Ján Volný, bývalý poslanec SMERu a HZDS. I přesto po medializaci celé kauzy reklamní city lighty ze Spišské Nové vsi zmizely.

Slovenská novinářka Natália Markovičová ParlamentnímListům.cz přiblížila možný smysl celé záležitosti. "Lucie Bílá má na Slovensku ohromný fanklub a taktéž podporu. Vše je ještě umocněno její účastí v porotě soutěže Česko Slovensko má talent, kterou vysílá v Česku Prima a na Slovensku TV JOJ. Ti, kteří o ní předtím neslyšeli, jí teď mají vrchovatě. Navíc působí dost mateřsky a také slovenský bulvár často informuje o všem, co se kolem ní děje. Přímá podpora primátora by tak určitě nemohla ublížit, ba naopak," uvedla Markovičová.


Oficiální monitoring města tentokrát primátora nemonitoroval:


Slovenská média však mají jasno. Jde o skandál. "Predvolebná kampaň kandidátov komunálnych volieb má prvý škandál. Na Spiši do politiky namočili aj Luciu Bílú. Speváčka však o ničom nevedela!" uvedl jeden z nejčtenějších serverů v zemi Čas.sk.

Podle Jiřího Mikeše, bývalého předsedy Asociace reklamních agentur, by u nás k podobné situaci došlo jen stěží. "U nás existuje samoregulace, nikdo by si to nedovolil. Pokud by to udělal sám primátor, měl by se osobně omluvit. Ale v případě, že za to nese odpovědnost reklamní agentura, je to porušení všech zásad práce. Musí to být pitomci. Měli by pocítit velmi důrazné sankce a v dalším případě být vyloučeni z asociace," řekl ParlamentnímListům.cz Mikeš.

Pokud však obyvatelé Spišské Nové Vsi nečtou online noviny, o zajímavé události se nedozví. Oficiální stránky města sice nabízejí detailní a pravidelný monitoring toho, co se o jeho představitelích v médiích napsalo, avšak na tento případ jaksi zapomněli a na místo toho uvedli, že místní kino Baník "pripravilo na dnes koprodukčnú komédiu Scott Pilgrim: Proti celému svetu. Začiatok je o 19. hodine."

Mohlo by vás zajímat:

Fotokoláž: Autor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: V Brně lákají na očkování limonádou

22:33 Jihomoravský kraj: V Brně lákají na očkování limonádou

Na 500 kusů Richardovy limonády předal v pondělí 2. srpna 2021 hejtman Jan Grolich v očkovacím centr…