Čunek znovu na scéně. Kauza byla na objednávku, tvrdí

29.09.2010 16:56

Podle bývalého šéfa lidovců Čunka byla celá jeho kauza zmanipulovaná. Rozhodl se proto, že ji znovu oživí a své jméno očistí.

Čunek znovu na scéně. Kauza byla na objednávku, tvrdí

Bývalý šéf lidovců Jiří Čunek se nechce smířit s tím, jak dopadla kauza, která vedla k jeho politickému pádu a poškodila i celou KDU-ČSL.

Čunek tak podal trestní oznámení na společnost, jež zpracovala pro policii posudek, na jehož základě byl v roce 2007 obviněn, že přijal úplatek.

Zfušovaný posudek

"Mám revizní posudek, podle nějž byl posudek pro policii zfušovaný," vysvětlil nyní Čunek pro server iDNES.cz. 

Bývalý šéf lidovců, který kabinet opustil loni v lednu, když ztratil podporu své  strany, se tak pokouší očistit své jméno.

Ač sice nikdy nestanul před soudem, protože státní zástupce Arif Salichov z Jihlavy jeho kauzu již dvakrát zastavil, snaží se nyní dokázat, že byl obviněn neprávem.

Argumentuje zejména revizním posudkem Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické pro ministerstvo spravedlnosti. Podle něho nebylo poškozeno město Vsetín při prodeji bytů společnosti H&B Real a neexistoval proto tak ani žádný důvod pro to, aby za to jako bývalý starosta Vsetína inkasoval půlmilionový úplatek. Právě to dříve tvrdila jeho sekretářka Marcela Urbanová.

Neměl jsem být obviněn, říká Čunek

"Pokud by neexistoval posudek společnosti Nova spol. s.r.o pro policii, který hodnotu vsetínských bytů ocenil zcela neadekvátně, nikdy bych nemohl být obviněn," uvedl nyní Čunek. Právě kvůli posudku, který použila policie, se nyní rozhodl, že podá trestní oznámení.

Na dotaz serveru iDNES.cz, zda skutečně věří ve  znovuotevření svého případu, ve středu Čunek reagoval vyhýbavě: "Kamarádi mě vyzývali, abych to udělal."

Více čtěte:

Čunek podává trestní oznámení

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Vzal uchošťouch, brousil a přetíral.“ Z vědeckého zkoumání znalce se lámou kolena i otrlým borcům

4:46 „Vzal uchošťouch, brousil a přetíral.“ Z vědeckého zkoumání znalce se lámou kolena i otrlým borcům

Několikrát jsme se věnovali ostravskému znalci Pavliňákovi, který sehrál jednu z hlavních rolí v kau…