Další kandidát LIDEM na ministra dopravy bude nestraník

19.11.2012 14:30

V úterý kolem poledne se sejdou špičky vládní koalice kvůli problému s obsazením postu ministra dopravy. Strana LIDEM má podle jejího místopředsedy Jiřího Rusnoka nového nestranického kandidáta. Informuje o tom deník Právo na svém serveru.

Další kandidát LIDEM na ministra dopravy bude nestraník
Foto: LIDEM
Popisek: Exministr dopravy Pavel Dobeš
reklama

Původně měl na dopravě být Robert Vacek, náměstek vicepremiérky Karolíny Peake. Nakonec se ale o post nehodlá ucházet. LIDEM proto podle Rusnoka vybrala už jiného kandidáta. „Je to člověk, který se v oboru dopravy pohybuje dlouhodobě a problematiku zná,“ uvedl Rusnok pro Právo. Konkrétní jméno ale neprozradil.

Na Ministerstvu dopravy bude nejspíš někdo mimo stranu LIDEM

Ve vládě může dojít také k výměně ministerstev. ODS by mohla dostat dopravu a LIDEM obranu. První místopředsedkyně LIDEM Dagmar Navrátilová ovšem tvrdí, že se o ničem takovém nejednalo. „Nevím, jestli informaci vypustil premiér. Na počátku koaliční spolupráce byly rozděleny resorty stranám a ty by v nich měly pokračovat. Nevidím důvod, proč by se ministerstva měla střídat,“ řekla na serveru Novinky.cz.

Navrátilová také potvrdila, že její strana má náhradníka za odstupujícího ministra dopravy Pavla Dobeše. Dodala, že ani příští ministr nemusí být poslanec. Může se jednat o člověka mimo stranu. LIDEM se má o novém ministrovi radit v úterý před schůzkou celé koalice.


 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

4:46 Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

EXKLUZIVNĚ Monika Hohlmeierová je německá politička CSU. Od 6. října 1998 do 15. dubna 2005 byla bav…