Estébák Minařík pohořel. Za podvod dostal 5 let za mřížemi

09.09.2011 13:36

Soud v Brně poslal bývalého agenta StB Minaříka za pojišťovací podvod na pět let do vězení. Fingoval prý nehodu a požár cenného nákladu.

Estébák Minařík pohořel. Za podvod dostal 5 let za mřížemi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Městský soud
reklama

Minařík je známý tím, že jako agent StB plánoval atentát na Rádio Svobodná Evropa v Mnichově. Soudy se touto kauzou zabývaly léta. Potrestán nebyl.

Minaříka už dřív soudy za pojišťovací podvod odsoudily a deset měsíců z šestiletého trestu si odpykal. Nové projednání jeho případu nařídil Nejvyšší soud.

Podle rozsudku Minařík celou dobu jednal zištně. Uzavřel pojistku na vysokou hodnotu zboží, ačkoliv skutečná hodnota optických vláken prý byla něco přes dva miliony korun. Z jednoho z posudků je prý také zřejmé, že požár auta nevznikl v důsledku dopravní nehody. "Z rychlosti rozšíření požáru na celý automobil lze usuzovat na úmyslné zapálení," uvedl soudce Miroslav Novák.

Rozvědčíci spolu drží

Stání zástupce pro Minaříka žádal šestiletý trest, naopak Minaříkův obhájce zproštění obžaloby. Minařík se u soudu hájil osobně, jeho řeč trvala desítky minut. Řekl, že je nevinen. Zmocněnec pojišťovny žádal zpět 6,5 milionu korun, které Kooperativa Minaříkovi už dřív za nehodu zaplatila.

Minařík měl před 15 lety zinscenovat dopravní nehodu a pak požadovat od pojišťovny 41 milionů za materiál, který údajně shořel.

"Případ Minařík se nikomu nechce soudit, bratrstvo kočičí pracky funguje a zdá se, že ti bývalí rozvědčíci spolu nějakým způsobem drží," komentoval v prosinci 2010 délku soudního prcesu brněnský státní zástupce Jaroslav Mádr.

Psali jsme:
Agent Minařík byl propuštěn z vězení

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ann, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta: Nechoďte na poštu, když nemusíte, pořiďte si datovou schránku

14:19 Česká pošta: Nechoďte na poštu, když nemusíte, pořiďte si datovou schránku

Pro všechny uživatele datových schránek je od 24. března odesílání Poštovních datových zpráv zdarma.…