Filip chtěl jet za Chávezem. Sněmovna to nedovolila

12.01.2012 16:34

Sněmovní organizační výbor dnes zatrhl poslancům z kontrolního výboru plánovanou zahraniční cestu do Venezuely. Sněmovní výbory budou mít letos na výjezdy do ciziny stejně jako loni celkem 12 milionů korun. Schválení celkového plánu výjezdů pro letošní rok organizační výbor zatím odložil na další zasedání. Novinářům to řekla předsedkyně dolní komory Miroslava Němcová (ODS).

Filip chtěl jet za Chávezem. Sněmovna to nedovolila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip

Cesta kontrolního výboru vedeného předsedou KSČM Vojtěchem Filipem do Venezuely měla stát zhruba 750 tisíc korun. K jejímu zamítnutí vedly podle Němcové kromě finančních i věcné důvody. "Co by se asi kontrolní výbor, který kontroluje nejen hospodárné využívání peněz, ale také stav demokracie, mohl zrovna v této zemi naučit?," tázala se před novináři Němcová.

Snížené limity na zahraniční cesty

Ve Venezuele vládne socialista Hugo Chávez, který často napadá politiku Spojených států. Země je často kritizována za porušování lidských práv. Členové výboru debatovali ještě o dalších dvou cestách; zemědělský výbor chce navštívit Indonésii a výbor pro životní prostředí Etiopii. Zástupci obou výborů přednesli podle Němcové podrobný program plánovaných cest, debata o nich bude pokračovat. Nebyly ani vyškrtnuty, ani schváleny, dodala předsedkyně sněmovny.

U tří výborů - kontrolního, petičního a mandátového a imunitního - snížil organizační výbor plánovaný roční limit na zahraniční cesty ze 400 tisíc na 250 tisíc, uvedla Němcová. Celkový záměr výjezdů do ciziny zatím podle ní neschválil kvůli tomu, že některé výbory ještě své představy nedodaly. Bude se také ještě řešit to, že řada výborů naplánovala cesty do stejných států, nejčastěji do Polska a do Francie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijďte, popijeme. A oni nepřišli... Co se děje kolem ČT? Problém bobtná. Žhavé informace

11:17 Přijďte, popijeme. A oni nepřišli... Co se děje kolem ČT? Problém bobtná. Žhavé informace

Boj o rozpočet i funkce. To v současné době charakterizuje vztahy mezi Radou České televize a jejím …