Gajdůšková: Očkování nemůže být miliardový byznys bez kontroly

12.08.2012 15:18 | Zprávy

Reakce na informace o údajném propojení Národní imunizační komise a farmaceutických firem.

Gajdůšková: Očkování nemůže být miliardový byznys bez kontroly
Foto: senat.cz
Popisek: První místopředsedkyně Senátu za ČSSD Alena Gajdůšková

Propojení Národní imunizační komise a farmaceutických firem je skandální střet zájmů. Jedná se o oblast, kde jsou ve hře miliardy z veřejného zdravotního pojištění a hlavně lidské zdraví, zejména pak dětí. Propojení těch, kteří o očkování rozhodují s těmi, pro které je vakcinace především velký byznys, je nepřijatelné kšeftování se zdravím a mnohdy i životy lidí.

Požaduji došetření této záležitosti, rychlé zjednání nápravy a vyvození osobní odpovědnosti. Nezbytné je také nastavení kontrolních mechanismů a odborného rozhodování o plošných vakcinacích na základě faktů. Plošná vakcinace musí podléhat odborné kontrole s odhadem nákladů a rizik.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ČSSD

Robert Králíček byl položen dotaz

Chat Control

Když ho EU prosadí, což myslím, že bohužel prosadí, co uděláte jako vláda? A můžete něco udělat aby se na nás nevztahoval?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Prodej dárkových poukazů na zvěřinu a výrobky z ní

22:03 Lesy ČR: Prodej dárkových poukazů na zvěřinu a výrobky z ní

Čerstvou zvěřinu a výrobky z ní připravily Lesy ČR i na letošní vánoční stůl.