Hájkův protiútok: Mynář o amnestii vykládá lži, co slyšel na záchodě!

27.04.2013 12:40

Kancléř prezidenta Zemana Vratislav Mynář prý po měsíčním bádání objevil, jak to je s amnestií bývalého prezidenta Václava Klause. Novinám prozradil, že rozhodnutí mu napsala trojice jeho spolupracovníků. Jeden ze jmenovaných, Klausův vicekancléř Petr Hájek, se proti tomu ozval a obvinil Mynáře, že „lže, jak když Rudé právo tiskne“.

Hájkův protiútok: Mynář o amnestii vykládá lži, co slyšel na záchodě!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek
reklama

„Praví otcové amnestie jsou pan Jakl, pan Hájek a pan Hasenkopf, což je právník u nás na Hradě,“ prozradil v rozhovoru pro Právo kancléř Mynář, poté co přiznal, že v hradních archivech sám pátral po vzniku Klausovy amnestie.

„Je to absurdní smyšlenka typu "jedna paní povídala,“ uvedl Hájek v rozhovoru pro server Protiproud. Mynář podle něj jen musí předstírat, že splnil slib, který dal, byť ho ve skutečnosti nikdy splnit nemohl. „To ale může říkat jenom těm, kteří si představují, že příprava amnestie je nějaký standardní daný proces,“ dodává někdejší hradní vicekancléř. Ve skutečnosti je to však podle něj něco úplně jiného - prezident se prostě rozhodne a udělí amnestii.

  • Celý rozhovor s Petrem Hájkem si přečtěte ZDE

Jediné, co prý prezident může dělat se svým okolím, je porada o některých aspektech amnestijního rozhodnutí. To prý Klaus udělal s nejužším kroužkem svých poradců - Hájkem, kancléřem Jiřím Weiglem a šéfem politického odboru Ladislavem Jaklem.

Třetí jmenovaný, hradní právník Pavel Hasenkopf, podle Hájka v debatách vůbec nefiguroval. „Mohu autoritativně prohlásit, že pana Hasenkopfa ani pan prezident několik let ani neviděl, nemluvil s ním, nepotkal ho,“ říká bývalý vicekancléř. Z toho je prý vidět, jaké bláboly kancléř Mynář šíří. „Musel se to dozvědět někde na záchodě,“ hodnotí úroveň jeho informací.

Mynář navíc prohlásil, že Klaus chtěl své spolupracovníky gentlemansky krýt, proto všechny dotazy po autorech amnestie odrážel. „Před čím? Před kým? Před hysterickými reakcemi médií, která chtěla amnestii použít k jeho očernění na závěr funkčního období? To nedává smysl ani v první signální soustavě,“ reaguje nevěřícně Hájek.

Na slova současného kancléře, že k názoru dospěl tak, že si pospojoval různé nitky“ Hájek vrtí hlavou. „Zaslechl nějaké drby na hradních chodbách či toaletách. Lže, jako když Rudé právo tiskne. Lituji prezidenta Zemana, že má takové v uvozovkách zpravodajce,“ uzavřel někdejší prezidentův spolupracovník.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPSV: Vláda přijala návrh ministryně Jany Maláčové na zvýšení životního a existenčního minima

20:27 MPSV: Vláda přijala návrh ministryně Jany Maláčové na zvýšení životního a existenčního minima

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) prosadila nařízení vlády, kterým se od 1. du…