Halíkův protiúder Hájkovi: Mluví jako Rudé právo. Samé lži

30. 11. 2011 18:50

Vicekancléř prezidenta Václava Klause Petr Hájek se ostře pustil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz do Tomáše Halíka – dokonce zpochybnil Halíkovo vysvěcení na kněze. Ten to okamžitě popřel.

Halíkův protiúder Hájkovi: Mluví jako Rudé právo. Samé lži
Foto: halik.cz
Popisek: Filozof a katolický kněz Tomáš Halík
reklama

„Používá přesně stejného výrazu, který užilo Rudé právo po Chartě v útoku na Josefa Zvěřinu "pán, který se vydává za kněze",“ napsal Halík pobouřený mail ParlamentnímListům.cz jako reakci na rozhovor s Hájkem a pokračoval: „Asi by si měl položit otázku, zda by mne v tom případě Jan Pavel II. jmenoval konzultorem papežské rady pro dialog a benedikt XVI. jmenoval čestným papežským prelátem,“ dodává.

Všechno mohu dokázat

Hájek totiž v rozhovoru uvedl, že kardinál Meisner, který měl Halíka tajně vysvětit, tento fakt v soukromém rozhovoru popřel. „Nikdy jsem netvrdil, že mne osobně světil mons. Meisner - další Hájkova lež - , vždy uvádím, že mne světil jeho tehdejší nadřízený mons. Aufderbeck - 21.10. 1978 tajně v kapli své rezidence,“ tvrdí Halík s tím, že veškerá tvrzení může dokázat.

Rozhovor čtěte zde: Šokující informace. Halík asi není kněz, říká Klausův Hájek

Čtěte také: Halík: Vysvěcen jsem byl. Pochybuji o Hájkově duševním zdraví


Kromě toho může dokázat pomocí vysokoškolského diplomu fakt, že je profesorem – i to Hájek zpochybnil a kněze nazývá inženýrem. Podle Halíka by bylo vhodné obrátit se s oficiálním dotazem na pražské arcibiskupství, protože Hájek tvrdí, že je arcibiskupovým velkým přítelem.

„Možná by stálo za to zeptat se i kolínského arcibiskupa kardinála Meisnera, zda opravdu při své nedávné návštěvě Prahy před svědky Hájkovi vyjádřil pochybnosti, zda jsem knězem,“ uvedl Halík.

Psali jsme:


Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

4:46 Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

Vydírání Babiše a Petříčka. To vidí za kauzou zapojení ruských špionů do výbuchu skladu ve Vrběticíc…