Hasiči a policisté budou mít zmrazené platy i příští rok

30.11.2011 16:44

Vláda dnes formálně potvrdila, že příslušníkům bezpečnostních sborů zůstanou v příštím roce zmrazeny platy. Letos se tarifní platy hasičů, policistů, celníků nebo příslušníků vězeňské služby v porovnání s rokem 2010 snižovaly o deset procent a na stejné úrovni by měly zůstat i v roce 2011, protože na platy prý není víc peněz.

Hasiči a policisté budou mít zmrazené platy i příští rok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policisté udržují pořádek

Premiér Petr Nečas (ODS) po zasedání kabinetu uvedl, že vláda postupuje podle programového prohlášení. Přidáno dostanou pouze učitelé, navýšení platů soudců a státních zástupců bylo vynuceno rozhodnutím soudu. Více peněz ale příští rok dostanou i lékaři a sestry v nemocnicích, těm by se měly mzdy zvýšit o 6,25 procent podle ministra zdravotnictví, a o deset procent podle představ odborů.   

Nedostanou nic ani v dalších letech

Hasiči, policisté, vojáci a státní úředníci nedostanou pravděpodobně přidáno ani v příštích letech. Vláda jim totiž kvůli snižování rozpočtového schodku hodlá zmrazit platy až do roku 2014. Příští rok se přitom kvůli vyšší DPH očekává růst inflace o tři procenta, reálné mzdy proto poklesnou.

Kvůli zmrazení platů proto policii opouštějí stovky zkušených lidí: "Zejména na některých útvarech, které se zabývají složitější trestnou činností, a nemusí to být jen elitní útvary, se už policisté nemají od koho učit," varuje předseda Nezávislého odborového svazu policie Milan Štěpánek. Podle ministra vnitra Jana Kubiceho ovšem mohlo být i hůř: "Jsem v podstatě rád, že to dopadlo aspoň takhle, že tarifní složky nejsou snižovány."

Čtěte:
Bulvár vyděsil národ: Policie nemá peníze, bude vládnout podsvětí
Kdo pomůže, když vás přepadnou? Víme, kolik policistů čeká vyhazov

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR startují nový program Vracíme vodu do lesů

16:05 Lesy ČR startují nový program Vracíme vodu do lesů

Celostátní program Vracíme vodu lesu, největší v historii podniku, dnes odstartovaly Lesy České repu…