Havlíčkův Brod plánuje 34 míst na parkování za 23 milionů

24.09.2011 10:06

Kauza, na kterou upozornil jak místní Deník, tak regionální sdružení TOP 09 v Havlíčkově Brodě, nabírá na obrátkách. Plánovaná stavba parkovacího domu v Husově ulici se příčí jak místním obyvatelům, tak části radnice a jejím zastupitelům.

Havlíčkův Brod plánuje 34 míst na parkování za 23 milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Doprava - ilustrační foto
reklama

"Počet míst by se měl zvýšit ze stávajících 44 na 78," konstatoval na setkání uspořádaném k plánované výstavbě Josef Beneš z odboru rozvoje města. Podle některých názorů, které přinesl Deník, je však toto navýšení počtu parkovacích stání ve městě tak jako tak nedostačující. Čísla prý hovoří jasně.

"V Havlíčkově je registrováno hned 34 tisíc vozidel a i kdyby deset tisíc z nich mělo svoji garáž, tak se nám na veřejných prostranstvích těsnají další tisíce aut. A to nehovořím o těch, kteří denně dojíždí do města za prací," uvedl radní Libor Honzárek.

V rámci setkání, které se uskutečnilo v průběhu týdne a kam dorazila jen hrstka místních obyvatel, byl kromě záměru o výstavbě parkovacích míst představen i rozpočet. Měl by se vyšplhat na necelých třiadvacet milionů korun. Jedno parkovací místo tak vyjde na přibližně 700 tisíc korun.

Pro podporu musí kývnout většina zastupitelstva. Starosta Jan Tejcl (ODS) zatím jasné slovo neřekl. Havlíčkobrodské zastupitelstvo by s největší pravděpodobností o záměru mohlo definitivně rozhodnout na svém prosincovém zasedání.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Test kočičího krmiva - Cena nezaručuje kvalitu

22:11 dTest: Test kočičího krmiva - Cena nezaručuje kvalitu

Složení mokrého kočičího žrádla není vždy optimální. Pozitivní však je, že výběr je široký a kvalitn…