Holešovská výzva: Chystáme ozvučená auta a statisíce letáků za demisi vlády

28.01.2012 16:57

V Praze se dramatizuje celostátní konference občanských iniciativ a odborů, svolaná organizátory, signatáři a příznivci takzvané Holešovské výzvy. V pondělí prý do ulic vyjedou ozvučená auta a rozdají se statisíce letáků, aby se lidé mohli připojit k cíli konference a vláda Petra Nečase aby okamžitě podala demisi.

Holešovská výzva: Chystáme ozvučená auta a statisíce letáků za demisi vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Celostátní konference občanských iniciativ, hnutí, sdružení a jednotlivých občanů
reklama

Holešovská výzva, jak ParlamentníListy.cz v minulých dnech informovaly, vybízí, aby se občané spojili proti lžím, a požaduje demisi vlády. Jinak hrozí protesty a stávkami. Tím prvním, co signatáři výzvy plánují udělat, je nechat do ulic vyjet ozvučená auta a rozdat statisíce letáků.

Na sobotní konferenci, kde se v jeden moment pohádali, se delegáti nakonec dohodli na společných požadavcích: volají po demisi vlády, ustanovení úřednického kabinetu odborníků a odstoupení prezidenta. Chtějí také zastavit vládní reformy a církevní restituce.

"Musíme sjednotit národ a zastavit tok zlodějiny v tomto státě," vysvětloval svou motivaci spoluzakladatel Holešovské výzvy Václav Princ. Signatáři chtějí připravit "spravedlivé demokratické volby", žádají uzákonit obecné referendum a odvolat podpis na smlouvě ACTA, která podle usnesení zavádí cenzuru na internetu. Požadavky mají být splněny do konce února.

Vše k Holešovské výzvě ZDE

Výzvu si přečtěte ZDE

Reportérka ParlamentníchListů.cz byla na místě. Sál byl podle ní plný, odhadem přišlo 150 lidí. Akce se kromě řadových členů iniciativ a odborů účastní i známější tváře veřejného života, například publicista Slávek Popelka (který je i jedním z iniciátorů výzvy) nebo antikomunista Jan Šinágl. Mezi řečníky pak byli například zástupci České strany národně sociální, Moravského národního kongresu, hnutí Skutečná demokracie teď i nacionalistického Národního sjednocení a Českého hnutí za národní jednotu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ahe, olb

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Neznámý odposlech Františka Mrázka o politicích ČSSD a ODS: „Zavolám, voni převrátěj židli a běžej sem!"

5:10 Neznámý odposlech Františka Mrázka o politicích ČSSD a ODS: „Zavolám, voni převrátěj židli a běžej sem!"

DOBRODRUŽSTVÍ KRIMINALISTIKY (IX. díl) Jak jsme v minulém příběhu slíbili, tak se dnes ještě jednou …