Hulinský: Příjmy mám milionové, ale dal jsem půl milionu spastikům

09.10.2010 20:53

Předseda ČSSD v hlavním městě Petr Hulinský striktně odmítá, že by v pražské organizaci byly nějaké černé peníze. Jiří Poche prý byl jediný a naprosto výjimečný případ. Místopředseda oranžové strany v metropoli totiž přiznal, že část svých výdělků odvádí ČSSD prostřednictvím fingovaných osob, tedy na černo. Proč to Poche udělal, zatím nevysvětlil.

Hulinský: Příjmy mám milionové, ale dal jsem půl milionu spastikům

Radní Jiří Poche, jehož příjem z Pražské energetiky je ročně 1,1 milionu čistého, přiznal Hospodářským novinám, že loni věnoval 300 tisíc z této částky straně. Na tom by nebylo nic tak špatného, ale Poche peníze věnoval prostřednictvím několika lidí. Důvod je jednoduchý,  politik si myslel, že stranické příspěvky do 50 tisíc se nedaní. Přitom příspěvky a sponzorské dary jsou od daně osvobozeny.

Podle předsedy pražské ČSSD Petra Hulinského se jedná o selhání jednotlivce. „Nikdo o tom nevěděl a rozhodně žádné jiné černé peníze nemáme. Šlo o výjimečný případ," řekl ParlamentnímListům.cz rezolutně Hulinský. Ten sám figuruje mezi sponzory s darem 30 000 korun.

Předseda rozdával statisíce

Páteční Hospodářské noviny spekulují, že Poche byl jen špičkou ledovce a na mušku si berou především Hulinského, který vydělal loni 6,7 milionu v různých dozorčích a správních radách firem s účastí města.

„To jsou hrubé příjmy, po zdanění to dělá méně. Velkou část jsem dal na dobročinné účely. A po dost velkých částkách. Spastikům jsem věnoval půl milionu. Ale trvám na tom, že ČSSD ode mě dostala pouze těch třicet tisíc," tvrdí šéf pražské stranické organizace.

Záhadou je proč Poche o svém tajném financování vlastně mluvil. A speciálně s Hospodářskými novinami, tedy médiem, které není levici nijak nakloněno. Člověk nemusí být mimořádně inteligentní, aby si dal dohromady, že deník vlastněný Zdeňkem Bakalou, jenž otevřeně podporuje TOP 09, nebude dělat ČSSD zadarmo reklamu. Poche včera nebral celý den telefon, neodpovídal ani na SMS dotazy.

Související:
Poche? Jen špička ledovce, ČSSD má neprůhledné účty, tvrdí HN
Grémium ČSSD: Ať Poche zmizí z kandidátky. Praha: Nic se měnit nebude
Poche musí z kandidátky, míní předseda ČSSD Sobotka i politolog
Skandál v ČSSD: Rezignace za skrytý sponzoring
Pražská ODS si platí kampaň z veřejných peněz, míní opozice

Foto: archiv PL.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš Urban

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jatka. Na klíčové policisty se prý brousí nože. „S Pekarovou si každý vytře ***,“ odsekl zdroj. Vkročili jsme tam, kam jsme vůbec nechtěli

4:44 Jatka. Na klíčové policisty se prý brousí nože. „S Pekarovou si každý vytře ***,“ odsekl zdroj. Vkročili jsme tam, kam jsme vůbec nechtěli

Řekněme, že jde o dobře informovaného čtenáře. Takových není mnoho. Tento se podepsal jako A. Do red…