Ivo Mathé: ČT chybí étos veřejné služby

17.12.2011 13:49

Rektor AMU Ivo Mathé se v poslední době veřejnosti připomněl, když ho skupina umělců navrhovala na post ministra kultury. Dříve působil také jako generální ředitel České televize. V rozhovoru pro Prvnizpravy.cz zhodnotil její současný stav.

Ivo Mathé: ČT chybí étos veřejné služby
Foto: Petr Novák, Wikipedia
Popisek: Mediální producent, pedagog a manažer Ivo Mathé
reklama

Mathé zatím nového generálního ředitele Petra Dvořáka hodnotit nechce. „Ještě bych počkal, byť zatím mne nejvíc zarazilo angažmá paní Kasalové a pana Svobody, konkurenta z výběrového řízení,“ říká.

Změnilo se všechno

Od doby, kdy televizi vedl on sám, se prý proměnila zásadně. „Nejde sice o jinou instituci, ale její vnitřní kultura, nejen tedy uspořádání, avšak zejména chybějící étos služby veřejnosti ji odlišuje málem jako noc a den,“ myslí si Mathé.

Plnohodnotně už by prý Českou televizi řídit nedokázal. Přesto ale podle něj lze docílit toho, aby instituce plnila své poslání, přestože se to v dnešní době příliš nedaří.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Při prodeji vánočních stromků mě neokradou, traduje se. Omyl. Odhalíme nejběžnější trik, o němž jste nikdy neslyšeli a který je rozšířený hlavně v Praze

4:46 Při prodeji vánočních stromků mě neokradou, traduje se. Omyl. Odhalíme nejběžnější trik, o němž jste nikdy neslyšeli a který je rozšířený hlavně v Praze

Prodeje vánočních stromků zažívají nevídaný boom. Jak nám shodně uvedlo hned několik prodejců, lidé …