Já se do politiky přes postel nedostal, žertuje Jandák

25.07.2010 18:33

Česká sociální demokracie je zřejmě stranou, kterou hýbe sex. Jak jinak si vysvětlit řeči oranžových krásek. Vše začalo u Petry Paroubkové. Ta osočila ženy vládní koalice, že se do svých funkcích doslova a do písmene dostaly intimním stykem. Slova manželky expředsedy strany podpořila bývalá kandidátka na místo místopředsedkyně oranžových Alena Borůvková. „Funkce za postel, běžná praxe," napsala Borůvková na Facebooku.

Já se do politiky přes postel nedostal, žertuje Jandák

„Myslím, že je to nešvar každé politické scény, nejen v ČR. I když u nás je to spíš tradicí než výjimkou. Proto jsem bez jakékoliv funkce a jsem na to hrdá," svěřila se Alena Borůvková, politička, která vede partajní buňku v Lysolajích a je členkou oblastního výkonného výboru.

„To je ten strop, za který už vlak normálně nejede. Je to smutné, drsné, ale pravdivé," napsala politička přezdívaná Barbie.

Ženy do politiky nepatří

Odehrávají se tedy na uzavřených jednáních ČSSD sexuální orgie? Vítězslav Jandák, který byl v mládí filmovým milovníkem a stále se považuje za obdivovatele ženské krásy, přísahá, že se do politiky přes postel nedostal.

"Asi bylo málo ženských. Já tomu nerozumím, vždycky jsem lezl do postele pro potěšení, a nikdy se členkami sociální demokracie. Ale vždycky je něco za něco, za peníze, za úsměv, za sex...," řekl ParlamentnímListům.cz stínový ministr kultury a poslanec ČSSD Jandák.

„Já nemám rád ženský v politice. Vždycky přinesou trochu hysterie, což v normálním životě nevadí, ale do politiky to nepatří. Proto mi vadí ty naše stranické kvóty, kolik musí být ve vládě příslušnic ženského pohlaví. Stejně tak mě štvou všechny ty naše podorganizace. Jsem jednou sociální demokrat, tak na co mladí sociální demokraté, sociálně-demokratické ženy nebo senioři," prohlásil s úsměvem Jandák.

O komentář k celé "aféře" redakce požádala kreslíře Štěpána Mareše. Právě s ním se Petra Paroubková soudí kvůli komiksu Zelený Raoul. Vadí ji ztvárnění intimního aktu s tehdejším šéfem ČSSD a manželem Jiřím Paroubkem. Vrchní pražský soud nárok na omluvu Paroubkových odmítl, paní Petra chce spor dovést do Štrasburku. Evropský soud pro lidská práva by měl kreslíře umravnit, míní druhá žena poslance ČSSD.

Komiks, kvůli kterému spor vznikl:


Související:

Kresby: Štěpán Mareš

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tom

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Boček: Děkuji premiéru Babišovi za klidné stáří veteránů

12:51 Generál Boček: Děkuji premiéru Babišovi za klidné stáří veteránů

Na Dnech NATO vystoupil se zásadními slovy legendární účastník druhé světové války, stíhací pilot RA…