Jan Fischer je v suchu. Miliony za něj zaplatí magnát Winterstein

22.02.2013 7:01 | Zprávy

Milionové dluhy po prezidentské kampani Jana Fischera zaplatí jeho rodinný přítel, pražský podnikatel Tamir Winterstein. Píše o tom deník MF Dnes, kterému informaci potvrdil sám neúspěšný kandidát. "S panem Wintersteinem se velmi dobře známe, o problémech s dluhem jsme spolu samozřejmě mluvili. A dohodli jsme se, že se ujme práce na jeho umoření," uvedl Fischer.

Jan Fischer je v suchu. Miliony za něj zaplatí magnát Winterstein
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer

Pražský developer, jenž je v obchodním rejstříku veden pod jménem Tomáš Winterstein, je zcela novým sponzorem expremiéra. Proč se nyní rozhodl Fischerovi miliony věnovat, se listu nepodařilo zjistit.

Fischer nejdřív jednal s Chrenkem

Fischer už dříve potvrdil, že jeho dluh za předvolební propagaci činí několik milionů korun, podle MfD je to sedm až osm milionů korun. Deníku před několika dny řekl, že na uhrazení dlužné částky se domlouvá se svým největším sponzorem, miliardářem Tomášem Chrenkem. Podnikatel však uvedl, že o žádném dalším daru nejedná.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Vy současnému prezidentovi vyčítáte, že dělá klukovské vzdoroakce?

A co jste tedy dělal vy, když jste byl prezident? Vždyť vy jste do jmenování vlády a jednotlivých ministrů zasahoval mnohem víc. A proč? Podle mě za tím byly jen vaše osobní důvody, což je podle mě horší. Takže proč myslíte, že teď můžete moralizovat někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TA ČR: Reflektují české patenty aktuální globální technologické trendy?

7:33 TA ČR: Reflektují české patenty aktuální globální technologické trendy?

Technologická agentura ČR (TA ČR) představuje studii „Česko v technologických perspektivách“, zaměře…