Jana Nagyová s kravskými rohy. Podívejte se na obálku prestižního časopisu

17. 6. 2013 15:55

Ekonomický týdeník Euro dal obálkou svého nového čísla hodně srozumitelně najevo, co si myslí o vazebně stíhané vrchní ředitelce premiérova kabinetu Janě Nagyové. Do poloviny minulého týdně takřka všemocné ženě v koláži přidal kravské rohy a období, v němž měl koaličnímu kabinetu šéfovat Petr Nečas, nazval vládou Nagyové.

Jana Nagyová s kravskými rohy. Podívejte se na obálku prestižního časopisu
Foto: euro
Popisek: Obálka časopisu EURO
reklama

Pondělní vydání ekonomického týdeníku Euro vtrhlo na pulty novinových stánků s obálkou, která s jeho zaměřením vůbec nejde dohromady. Je na ní totiž vyobrazena v zářivě červeném kostýmu vrchní ředitelka premiérova kabinetu Jana Nagyová, jejíž hlavu ve fotokoláži zdobí kravské rohy a uši s registračními značkami.

Tomuto hodně neobvyklému tématu se pak ještě časopis věnuje na čtyřech vnitřních stranách, ale vzhledem k uzávěrce pracuje se skutečnostmi, které byly známy pouze do pátku. Zatímco obvinění tří exposlanců ODS z korupce považuje týdeník za sporná, obvinění Nagyové a příslušníků vojenské tajné služby má podle něj už výrazně bulvární nádech.

Listopadové hovory zachytily nátlak Nagyové na Nečase

„To, že byla premiérova fámuluska a tajná služba přichyceny při šmírování, je sice šílené a strašné, nezavdává to nicméně důvody k vazebnímu stíhání, ke kterému policie a státní zastupitelství před víkendem cíleně směřovaly,“ napsal týdeník Euro ještě předtím, než ostravský soud v sobotu skutečně uvalil na Janu Nagyovou, Ondreje Páleníka a další vazbu.

Podle detektivů se Nagyová svým konáním snažila docílit rozvodu premiéra. „Konkrétně jde o noční telefonní hovory z 28. listopadu 2012, uskutečněné s Petrem Nečasem. Tyto důkazně dokládají, že Nagyová vyvíjela nátlak na Nečase s cílem dosáhnout rozvodu jeho manželství s Radkou Nečasovou,“ cituje časopis z policejních zdrojů.

Není únosné, aby premiérova dáma vládla místo něj

Motivem pro sledování byla snaha Jany Nagyové zabránit spekulacím novinářů o jejím vztahu s předsedou vlády, k čemuž by mohlo přispět zjištění, že řidič Jany Nagyové Jiří Pertl často se služebním vozidlem přijíždí k objektu Úřadu vlády, Hrzánskému paláci – momentálnímu bydlišti předsedy vlády – a dále zabránit spekulacím o majetkových poměrech Nagyové.

„Skutečnou Nečasovou slabinou ale nebylo to, že se občas tváří, jako by začínal nabírat. Zásah protimafiánské jednotky se někomu může zdát přehnaný a obvinění pochybná, v zásadě se ale potvrdilo, že Nečas si svou femme fatale nechal přerůst přes hlavu. Premiérovi se dá při dobré vůli odpustit, že ho poblázní jiná sukně než manželčina. Není ale únosné, aby ho taková dáma dirigovala a tím pádem tak trochu vládla místo něj,“ uvádí týdeník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jih
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VZP: Odkdy se stanu státním pojištěncem, jestliže zatím nechci podávat žádost o důchod?

10:26 VZP: Odkdy se stanu státním pojištěncem, jestliže zatím nechci podávat žádost o důchod?

Otázka týdne