Jandák v jižních Čechách vede. Lidovci i zelení jsou pod 5 procenty

26.04.2010 17:11

Podle exkluzivního průzkumu agentur SC&C a STEM pro Český rozhlas by volby v Jihočeském kraji vyhrála ČSSD. Do parlamentu by se dostalo pět stran. Lidovci i zelení skončili pod pětiprocentní hranicí.

Jandák v jižních Čechách vede. Lidovci i zelení jsou pod 5 procenty

V Jihočeském kraji by volby vyhrála sociální demokracie s 24,5 procenty hlasů. V závěsu za ní se umístila ODS s 22,5 procenty. TOP 09 získala 14 procent, komunisté 12, 5 procenta. Poslední stranou, která by se podle průzkumů do sněmovny dostala, jsou Věci veřejné s 11 procenty. Vyplývá to z průzkumu agentur SC&C a STEM pro Český rozhlas.

K volbám se dostaví nejspíše 75 procent obyvatel Jihočeského kraje. Je to podobný údaj, jako v Plzeňském kraji. Svou volbou si je jisto 90 procent dotázaných lidí.

Důvodem, proč se zúčastnit voleb, je pro 44 procent lidí zvyk, tedy to, že k volbám chodí vždy. Na druhém místě si umístily sympatie s konkrétní stranou či hnutím s 24 procenty. Téměř šestina lidí chodí k volbám proto, aby zabránila vítězství jiné strany.

Pokud lidé k volbám nejdou, nejčastějším důvodem je to, že si nemohou vybrat, koho by zvolili. Odpovědělo tak 35 procent dotázaných lidí v Jihočeském kraji. 23 procent respondentů k volbám nechodí, protože je nezajímají.

Předvolební diskuse Českého rozhlasu se tak v úterý 27. dubna zúčastní: Vítězslav Jandák (ČSSD), Jan Bauer (ODS), Vlasta Parkanová (TOP 09), Vojtěch Filip (KSČM), Viktor Paggio (VV).
Související:
ODS dala Jandákovi ironickou cenu. Hýčkám si ji, směje se Jandák
Jandák: Vemte si mý prachy, pane Moravče, mě to neživí


Foto: Hans Štembera; Grafika: Český rozhlas

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mab

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Na letošní Bahna zavítalo přes 50 tisíc fanoušků armády

22:30 Armáda ČR: Na letošní Bahna zavítalo přes 50 tisíc fanoušků armády

Ukázky vojenské techniky v těsné blízkosti diváků, novinky v podobě chemického průzkumného vozidla n…