Jarolím ostře: Gazdík s Kalouskem ať radši mlčí. Brzy dojde i na ně

23.06.2012 12:03

Bývalý místopředseda VV Tomáš Jarolím hodlá na volební konferenci šokovat svým projevem. Jeho rebelství se ale projevuje i v hodnocení některých pravicových politiků. Po Vlastě Parkanové předvídá podobné kauzy i Petru Gazdíkovi (STAN) nebo Miroslavu Kalouskovi (TOP 09).

Jarolím ostře: Gazdík s Kalouskem ať radši mlčí. Brzy dojde i na ně
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Tomáš Jarolím

Bývalý místopředseda Věcí veřejných Tomáš Jarolím, který proslul svými výzvami po odstupu véčkařských ministrů, chystá straně i veřejnosti šok. Na konferenci partaje ve Znojmě hodlá přednést překvapivý projev. 

Konec rebelanství?

"Bude to něco jiného, než ode mě všichni čekají, nebude to projev ve smyslu rebelství, které je mi přičítáno, ale státotvornosti, ne nějakého rozbíjení," řekl redakci údajný véčkařský rebel.

Ten se jako rebel prezentuje i ve vztahu ke kauze Vlasty Parkanové a případných dalších. V reakci na názor Petra Gazdíka z TOP 09, že pokud má být za letadla CASA postižena Parkanová, pak za ProMoPro musí pykat Vondra a stranou by neměli zůstat ani další politici potýkající se s odpovědností za podobné průšvihy, reagoval odmítavě. 

Zloděj Gazdík?

"Je to jako to známé zloděj křičí chyťte zloděje", řekl ParlamentnímListům.cz Jarolím. "Za chvíli třeba mohu mít na stole kauzu pana Gazdíka a pozemkového fondu. Teď nechci říkat, že někdo má viset na kandelábru, ale je dobře, že se po 23 letech od revoluce hnuly ledy," dodal s tím, že se však musí ohlídat, aby se z postihování skutečně vinných osob nestal lynč.

Jarolíme, běž se léčit

Sám Gazdík ale nesouhlasí. A Jarolíma posílá na vyšetření. "Tomáš Jarolím by měl navštívit svého ošetřujícího lékaře. Zdá se být v nedobrém zdravnotním stavu. Přeji mu brzké uzdravení," doporučil členovi VV přes redakci.

Jarolím ale kroutí hlavou i na návrhy ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), který tvrdí, že pokud bude obviněná Parkanová, má podobně pykat i celá někdejší vláda Mirka Topolánka, která nákup letadel CASA schválila.

Kalousku, brzdi

"Jsou to předčasné řeči. Pan Kalousek by se měl zaměřit na sebe a na to, co vyplave na něj, třeba co se týče sázení," obrátil Kalouskova slova proti němu samotnému Jarolím.

Kalousek: Jarolím křivě pomlouvá

Právě Kalousek se přitom v minulosti, ještě v době, kdy byly VV koaliční stranou, opíral právě do Jarolíma. "Začíná být poněkud únavné, být neustále mediálně účelově kriminalizován místopředsedou koaliční strany. Proti pomluvám a křivým obviněním místopředsedy VV Jarolíma zvážím právní kroky. Styl 'koaliční spolupráce' VV pokládám za politicky nepřijatelný a lidsky odporný," uvedl ministr financí na podzim minulého roku.

John: Vládu ohlídáme

Na sobotní konferenci VV, které se Jarolím účastní, si strana, která klesla pod hranici volitelnosti do sněmovny, zvolí i nové vedení. Dopoledne na ní vystoupil její šéf Radek John. Uvedl, že přesto, že Véčka nejsou členy vládního kabinetu, budou hlídat, zda kabinet plní program. A také chtějí nadále bedlivě sledovat korupční kauzy jak koaličních, tak opozičních politiků.

"Dámy a pánové, rozviklali jsme to a mnozí donedávna nedotknutelní se začínají bát!," zakončil svůj projev ve Znojmě John.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jana Šulcová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pražská strojírna: Robert Masarovič byl potvrzen ve funkci předsedy předsednictva a generálního ředitele na dalších pět let

21:20 Pražská strojírna: Robert Masarovič byl potvrzen ve funkci předsedy předsednictva a generálního ředitele na dalších pět let

Dozorčí rada Pražské strojírny opětovně zvolila Roberta Masaroviče do představenstva Pražské strojír…