Jirsa: Rušení nemocnic v jižních Čechách nehrozí a ani bychom to nepřipustili

26.09.2012 15:29

Senátor ODS Tomáš Jirsa reaguje na společné prohlášení pěti subjektů, které zahájily celostátní akci: Občané, braňte svoje nemocnice. Ohrazují se proti údajnému „přímému rušení regionálních nemocnic“, za kterým údajně stojí Ministerstvo zdravotnictví ČR a Svaz pojišťoven ČR. To Jirsa naprosto odmítá.

Jirsa: Rušení nemocnic v jižních Čechách nehrozí a ani bychom to nepřipustili
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor za ODS Tomáš Jirsa
reklama

Podle Jirsy se jednoznačně jedná o předvolební tah. „Přesto s cílem petice, tedy zachovat současnou síť nemocnic, za jižní Čechy, kde máme optimální rozložení jedné nemocnice na okres, plně souhlasím, a proto jsem ochoten ji kdykoliv podepsat,“ tvrdí senátor.

ČSSD šíří poplašné zprávy

Možné rušení nemocnic v Českém Krumlově a v Prachaticích oznámil na tiskové konferenci současný hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. „Bezprostředně poté  jsem vstoupil do jednání s VZP, která je hlavní smluvní pojišťovnou, a byl jsem opakovaně ujištěn, jak krajskou ředitelkou Ing. Bronislavou Hlachovou, tak ředitelem VZP Pavlem Horákem, že VZP se k žádnému rušení nemocnic v jižních Čechách nechystala a nechystá,“ říká Jirsa.

„Žádné rušení jakékoliv nemocnice v jižních Čechách není na pořadu dne a ODS to ani nepřipustí. Budu-li zvolen hejtmanem, zasadím se o podpis smluv všech jihočeských nemocnic s VZP před koncem roku tak, aby jejich péče mohla být bez problémů zachována,“ shrnuje Jirsa.

Senátor upozornil, že ODS nechce svou kampaň stavět na stěžování si a na negaci a sám Jirsa má strašení pacientů z Jihočeského kraje za šíření poplašné zprávy. „Považuji to od ČSSD za nezodpovědné a zbytečně vyhrocující vztahy s VZP,“ dodává.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Ty vole, Birke!" smějí se umělci. Kandidát na ministra přes PL odpovídá

8:41 ,,Ty vole, Birke!" smějí se umělci. Kandidát na ministra přes PL odpovídá

„Nehodlám nikomu radit, jak má hrát, psát nebo zpívat. Jdu manažersky zajistit chod významného minis…