John září: Kalouskův dluhopisový plán chválíme, byla to naše priorita

02.12.2010 14:01 | Zprávy
autor: olb

Ministerstvo financí v příštím roce plánuje vydat pilotní emisi státních dluhopisů pro občany o objemu maximálně deset miliard korun. Věci veřejné si tim odškrtávají jednu položku ze svého programu. Jde totiž o prioritu Věcí veřejných, zdůraznil předseda strany Radek John.

John září: Kalouskův dluhopisový plán chválíme, byla to naše priorita

„Tento krok velmi vítáme, jedná se o programovou prioritu, kterou Věci veřejné při vyjednáváních důrazně prosazovaly," řekl k tomu předseda strany Věci veřejné Radek John.

Prodej dluhopisů občanům by měl garantovat větší fiskální odpovědnost politiků i občanů samotných. Státní dluhopisy jsou zároveň na základě zahraniční zkušenosti jedním ze způsobů, jak může veřejnost podpořit vládní reformy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co na to řeknete?

Podle Dobiášové, která vyhrála soud, Wollner stopnul klíčovou investigativní reportáž o hnutí STAN a kriminální kauze Hlubučka. Zajímá mě, co mi k tomu řeknete, pokud se vůbec teda vyjádření dočkáme.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP úspěšně prošel komplexním auditem

10:17 DPP úspěšně prošel komplexním auditem

DPP úspěšně prošel komplexním auditem podle mezinárodních norem ISO 37001 a ISO 37301.