Kalousek chce zdanit hasičům tajné odměny i odchodné

12.06.2012 7:03

Vysoké odměny, které si tajně rozdávali hasiči a nyní se je snaží zatajit, by se měly od roku 2014 zdanit. Zdanit by se mělo rovněž i odchodné, plánuje to ministr financí Miroslav Kalousek (TOP09).

Kalousek chce zdanit hasičům tajné odměny i odchodné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hasič
reklama

Jak nedávno upozornily Lidové noviny, někteří krajští šéfové hasičů porušovali interní pokyny ministerstva vnitra, když svým náměstkům dávali loňské odměny vyšší, než je stanovený limit 150 tisíc korun. Zejména hasiči z vedení obdrželi loni na odměnách i 200 tisíc korun.

Jiří Pelikán, ředitel Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, odůvodnil své počínání tak, že prý špatně pochopil pokyny, které dostali.

Podle LN se ale hasiči informace o odměnách snaží zatajit. Nejvyšší soud sice rozhodl, že mají hasiči povinnost informace o platech a odměnách poskytnout, jenže to jejich krajští šéfové respektují jenom částečně.

Ministr Kalousek uvažuje jednak zdanit odchodné hasičů, jednak právě vysoké odměny šéfu hasičů. Těch se plán ministerstva financí dotkne nejvíce. „Pokud se mě ptáte, co na to řadový hasič, tak je mu to vcelku jedno. Protože se ho to až tak netýká,“ citují hasičského odboráře Zdeňka Jindřicha Oberreitera úterní Lidové noviny.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrchní z restaurace dorazil na úřad práce se zlatým prstenem na palci. Dodnes vzpomínají na jeho výstup i požadavky

4:40 Vrchní z restaurace dorazil na úřad práce se zlatým prstenem na palci. Dodnes vzpomínají na jeho výstup i požadavky

Přijít o místo je v posledních měsících celkem běžná věc. Navzdory konstatování ministryně Maláčové …