Kalousek překvapil: Dobré ráno, já mám s Rathem nějaký spor?

07.11.2010 21:46

Ministru financí Miroslavu Kalouskovi „zpříjemnil“ víkend jeho věčný oponent David Rath (ČSSD). Jak se ministr mohl dočíst nejprve v ParlamentníchListech.cz, Rath ho během rozhovoru pro TV Public označil za majitele geniálního zločineckého mozku, který pohrdá ostatními lidmi.

Kalousek překvapil: Dobré ráno, já mám s Rathem nějaký spor?

Pokud Rath čekal, že ministru Kalouskovi z hejtmanových výroků pro soukromou televizi „bouchnou saze", spletl se.

„Nemám důvod reagovat na hrubosti pana poslance Ratha. Já s ním nevedu žádný spor. Já jsem pouze navrhl mandátovému a imunitnímu výboru sněmovny, aby s ním zahájil disciplinární řízení," sdělil ministr v neděli ráno příjemným hlasem ParlamentnímListům.cz.

Zmiňovaný návrh Kalousek adresoval sněmovnímu výboru kvůli tomu, že ho Rath 26. října během parlamentní rozpravy nařkl z opilosti. Veřejnost prý stížnost nemá brát jako akt uraženosti, ministr financí chce její pomocí spíše kultivovat českou politickou kulturu.

Nebuďme jako minulá sněmovna

„Myslím si, že určitý styl chování, kterým se vyznačovala minulá sněmovna a který by bylo možné charakterizovat jako hulvátství, by si tato sněmovna měla odpustit a hned ze začátku nastavit jistá pravidla," vysvětlil ministr, proč navrhl potrestat Ratha pokutou ve výši jednoho poslaneckého platu.

„Ostatně aby bylo jasné, že to neberu osobně, uvozuji svou stížnost slovy „Veden péčí řádného hospodáře, strážce státní pokladny," dodal se smíchem. Hospodáře Kalouska totiž nařkl Rath z požití alkoholu během projednávání návrhu na zdanění státního příspěvku ke stavebnímu spoření. Takto získané peníze by Kalouskovi měly pomoci zrealizovat jeho úsporný rozpočet pro rok 2011.

  • Výměnu názorů z úterý 26. října si připomeňte ZDE

Mandátový a imunitní výbor PSP ČR Ratha vyzval, aby dokázal, že Kalousek v daný den skutečně pil. Ten se ale zatím jen nechal slyšet, že podle jeho lékařského odhadu měl ministr mezi "dvěma až třemi promile alkoholu."

Ke vztahům obou politiků:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jaroslav Polanský

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM v Pardubicích byl úspěšný v pátrání po vlastnících nemovitostí

22:11 ÚZSVM v Pardubicích byl úspěšný v pátrání po vlastnících nemovitostí

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Pardubicích se podařilo vyřešit případ nedostate…