Kasl poděkoval voličům, týmu a pak se odpojil

12.10.2014 11:01

Demokraté Jana Kasla získali v Praze necelá 2,5 procenta voličských hlasů. Ačkoli lze hovořit o úspěchu mezi novými stranami, výsledek zaostal za očekáváním.

Kasl poděkoval voličům, týmu a pak se odpojil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kampaň do nadcházejících voleb v ulicích Prahy. Podívejte se na některé slogany
reklama

Jan Kasl proto na svém Facebooku stručně poděkoval a více se k obdrženým hlasům nevyjádřil. "Děkujeme moc všem, kteří obětovali svůj volný čas a podpořili nás u voleb, dále celému našemu týmu za vysoké pracovní nasazení!" uvedl někdejší primátor hlavního města, který byl několik měsíců lídrem ANO v metropoli České republiky.

Velmi střízlivě se k výsledku, který rozhodně neodpovídá vynaloženým prostředkům, postavilo Passerovo hnutí Pro Prahu. "Moc vám děkujeme za každý váš hlas," uvedli na své sociální síti. Právě hnutí, které bylo v Praze jedno z nejvýraznějších, nakonec neuspělo na žádné z velkých Prah (1,5,10) a na magistrát obdrželo 2,39 procenta.

Posledním novým subjektem, který byl v metropoli velmi vidět, byl RESTART 2014. Ten ovšem neuspěl ani v jedné z městských částí a pro zastupitelstvo hlavního města Prahy získal jen necelé tři desetiny voličských hlasů. "Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit, vážíme si každého jednoho hlasu. Díky!" napsal předseda hnutí Richard Perman.

"K umění bojovat patří i umět prohrávat. My Restarťáci jsme udělali v nasazení pro lepší Prahu maximum, můžeme mít čisté svědomí a dobrý pocit, že jsme alespoň učinili pokus o restart tohoto města. Ale vážně se obávám, že prohrála Praha. ANO, bude hůř. Děkuji všem za důvěru a podporu.Teď můžeme v novém stylu prohlásit: prostě to pohlídáme," doplnila v neděli ráno lídryně Světlana Kubíková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSÚ: Roznos listinných formulářů téměř končí, komisaři řeší v terénu poslední pochůzky

18:08 ČSÚ: Roznos listinných formulářů téměř končí, komisaři řeší v terénu poslední pochůzky

Tři týdny roznášeli sčítací komisaři do domácností listinné sčítací formuláře a jejich hromadné poch…