Kateřina Klasnová bez obtíží do zastupitelstva Prahy 1

12. 10. 2014 21:20

Další volební období má před sebou někdejší místopředsedkyně Poslanecké sněmovny za VV Kateřina Klasnová. Z bývalých členů této strany je jediná, kdo se do zastupitelstva obcí v letošním roce dostal.

Kateřina Klasnová bez obtíží do zastupitelstva Prahy 1
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Klasnová

Manželka Víta Bárty, který letos nekandidoval, se bez obtíží se dvěma mandáty dostala na Praze 1 s uskupením ZELENÁ PRO JEDNIČKU. Celkově pak tento subjekt získal 7,66 procenta. Mnohem líp se vedlo dalšímu volebnímu nováčkovi, seskupení My, co tady žijeme, které získalo 4 mandáty a téměř 15 procent. I přesto byla volební účast na Praze 1 slabá, když volilo 37,5 procenta ze všech oprávněných.

Klasnová na svém webu v neděli poděkovala za podporu a rozepsala se rovněž o svých cílech. "Moc děkuji lidem z Prahy 1, kteří mi dali hlas a poslali mě na další čtyři roky do zastupitelstva hájit jejich zájmy (i když vzhledem k výsledku TOP 09 předpokládám, že budu opět v opozici). Výsledek mě těší o to víc, jak moc mě starosta Lomecký před volbami napadal - a já mu přesto budu moci dál šlapat na paty. Celkově však výsledek voleb bohužel pro Prahu 1 radostný není."

Kateřina Klasnová dále vypíchnula dvě jména, která jsou podle ní dobrou volbou pro Senát. Bývalého detektiva, dnes advokáta Václava Lásku na Praze 5 a "jedničkového" profesora Václava Hampla. Oba zmínění jsou před druhým kolem jasnými favority.

Zajímavé je, že stránky VV, stejně jako předseda této (ještě stále) parlamentní strany o poměrně velkém úspěchu své bývalé zástupkyně nepíší a neposlaly ani gratulaci. 

ThDr. Kateřina Klasnová

  • BPP
  • Praha 1 a střední Čechy
  • zastupitelka měst. části

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skryté vzkazy rozhovoru Andreje Babiše s Korantengem. A drsný vývoj, když zhasly kamery

4:44 Skryté vzkazy rozhovoru Andreje Babiše s Korantengem. A drsný vývoj, když zhasly kamery

Ještě snad ani neskončil rozhovor Andreje Babiše s Reyem Korantengem na TV Nova, když se internetem …