Kde náměstek z obrany přišel k milionům? ptá se Euro

10.12.2012 16:26

Náměstek ministra obrany pro personalistiku Michael Hrbata podle týdeníku Euro hodně nakupoval nemovitosti. Vlastní jich víc, než na kolik si podle magazínu na svém postu mohl vydělat. A časopis se nyní ptá, jak je to možné.

Kde náměstek z obrany přišel k milionům? ptá se Euro
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úplatek, ilustrační foto

Euro spočítalo, že si Hrbata vydělal za dva roky své činnosti na ministerstvu asi tři miliony korun, za nemovitosti ale utratil téměř šest milionů. Na dotaz Eura uvedl, že měl peníze z vlastních zdrojů, hypoték nebo společenství vlastníků.

Firma z fotbalu

„Co se týče vlastních zdrojů, z dřívějška jich ale tolik našetřeno mít nemohl. Čile totiž nakupoval už v letech poslancování – v roce 2007 koupil se Vyškově dům s osmi byty za 2,7 milionu korun,“ upozorňuje Euro. Spolu s kolegou z armády Ladislavem Střeleckým navíc vybudoval řadové garáže.

Hrbata také přispíval ODS – v roce 2008 to bylo 280 tisíc o rok později 590 tisíc. Měl ale získat po rozvodu vyrovnání od manželky. Podle Eura to ale nebylo víc než 1,8 milionu korun. Přiznal pouze jedinou hypotéku na dva miliony korun.

Podle Eura jsou peníze spojeny s jednatelem firmy Staeg Vojtěchem Mikulíkem. Tato firma se dostala na černou listinu po nástupu Alexandra Vondry, protože poskytovala úklidové služby vojákům za sto milionů korun ročně.

„Náměstkovi stačí zajít na stadion Juliska, jehož správu má prostřednictvím Armádního sportovního centra Dukla ve své gesci. Staeg se stal letos jedním z hlavních partnerů klubu FK Dukla, který je na stadionu v nájmu zhruba za 100 tisíc ročně,“ vysvětluje Euro, kde se kruh uzavírá.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Probůh!“ Prof. Beran: Opičí neštovice. Co na vás kdo zkouší

12:36 „Probůh!“ Prof. Beran: Opičí neštovice. Co na vás kdo zkouší

Opičími neštovicemi bychom se neměli vzrušovat, protože, i když jsou rozptýleny všude ve světě, vych…