Když v "Liďáku" řinčí zbraně, Škromach zůstává v klidu

11.08.2010 18:56

Sociální demokracie po odchodu Jiřího Paroubka z čela strany ztratila svou železnou disciplínu a už nevystupuje jako jeden muž. To již dávno není tajemství. Stejně tak, že na jedné straně stojí úřadující místopředseda Bohuslav Sobotka, podporovaný vlivným Davidem Rathem, na druhé straně místopředseda Michal Hašek, který má v zádech dalšího místopředsedu Milana Urbana. Záhadou však je na čí stranu se přidá oblíbený místopředseda Zdeněk Škromach.

Když v "Liďáku" řinčí zbraně, Škromach zůstává v klidu
reklama
Stínový ministr práce a sociálních věcí je u členů ČSSD ve velké oblibě. Dokáže s každým vyjít, stále se usmívá a působí dojmem bodrého Moraváka, kterým skutečně je. Škromach je velice aktivní, jeho kritika vládní politiky nepostrádá pádné argumenty, své politické soupeře neuráží, nenadává jim.

Na své stránce na Facebooku se denně vyjadřuje ke všemu možnému, počínaje sociální politikou, záplavami, počasím až po to, že jde večer v Hodoníně na posvícení. Jediné k čemu se zatím nevyjádřil je, zda stojí na straně Sobotkova nebo Haškova křídla.

Pan tajemný

Není  pochyb o tom, že inteligentní Škromach má situaci ve straně dokonale zmapovanou. „Mám obavu, že pod vlivem povolebních emocí může nastat velmi silný vnitrostranický zápas. Zdá se, že ten proces už započal," řekl už začátkem června. Jakýkoliv náznak sympatie k jedné či druhé straně však nelze zaznamenat.

„Je předčasné o tom hovořit," odpověděl Škromach na dotaz ParlamentníchListů.cz, kdo by se mu víc líbil v čele strany. „Do sjezdu zbývá mnoho času, teď se musíme soustředit na podzimní volby. Jejich výsledek pak může ovlivnit rozhodování o tom, kdo by se měl stát předsedou," prohlásil vyhýbavě Škromach.

Byl vždy loajální

„Já názor pana Škromacha neznám, musíte se zeptat jeho," sdělil David Rath. A naprosto stejně odpovídali i další. Zdá se, že svůj názor si Zdeněk Škromach nechává pro sebe. To nakonec potvrdil jeden z politiků ČSSD, který nechtěl být jmenován.  „Zdeněk Škromach se od roku 1996 pohybuje ve vysoké politice. Byl loajální k Zemanovi, Špidlovi, Grossovi i Paroubkovi. On chce být s každým zadobře. Podle mého názoru nikoho výrazně nepodpoří. I když je pravda, že tentokrát je situace v ČSSD trochu jiná než v minulosti. Pravdou zůstává, že Zdeňkův vliv ve straně je veliký a i mezi lidmi je oblíbený," sdělil politik.

Čtěte také:
Škromach: Klaus má dovolenou každý den, tomu se to mluví

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš Urban
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udala, že jí řekl p*čo. „Proč nejsem očkovaná?“ zbourala pirátka, 40 let, jednání. Ztuhli. A promluvili

12:35 Udala, že jí řekl p*čo. „Proč nejsem očkovaná?“ zbourala pirátka, 40 let, jednání. Ztuhli. A promluvili

„Jak to, že nejsem naočkovaná? Proč mě nikdo nekontaktoval?“ Zhruba takto se podle zjištění redakce …