Klaus k odposlechům telefonů: Společnost je nezdravá a nešťastná

20.06.2011 19:08

Prezidenta Václava Klause rozčarovaly informace, že policista odposlouchával jeho nejbližší spolupracovníky. Podle něj jsou tyto skandální skutečnosti důkazem, že česká společnost je nezdravá a nešťastná. Ničeho podobného se dožít nechtěl, řekl Klaus, který v neděli oslavil 70. narozeniny.

Klaus k odposlechům telefonů: Společnost je nezdravá a nešťastná
reklama

Prezident neváhal ve svém pondělním vystoupení před novináři použít i silná slova. Prý jde o skandál nebývalých rozměrů. Nadzvedly jej totiž praktiky detektiva, kterému soud povolil sledovat kromě podezřelých i telefony ústavních činitelů nebo Klausových nejbližších spolupracovníků.

SLEDUJEME téma: Nelegální sledování telefonů

„Je to skandální, je to neuvěřitelné. Čekal jsem, že se všeho dožiji, jen ne odposlouchávací a nahrávací společnosti. Doufal jsem, že budeme mít společnost svobodnou a v mnoha ohledech zdravou. Toto je důkaz nezdravé, nešťastné společnosti a vůči těmto lidem musí být tvrdě zasaženo a také bych si přál, aby nad nimi byla větší kontrola," řekl v pondělí novinářům Klaus s tím, že je vidět, že taková kontrola není.

Celou kauzu odstartoval deník MfD, když poukázal na to, že varnsdorfský policista Marian Hudec sháněl výpisy hovorů vlivných osobností včetně hradního kancléře Jířího Weigla a prezidentova tajemníka Ladislava Jakla.

Inspekce ministerstva vnitra kromě toho odhalila, že měl k dispozici hovory také například předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského, bezpečnostního ředitele ČEZ Daniela Rouse či lobbistky ČSSD Jany Mrencové. Na seznamu sledovaných osob je celkem 30 lidí.

Hudec údajně výpisy získal tak, že čísla těchto osob označil za podezřelá spolu s čísly lidí z případu, na kterém právě pracoval a který se týkal sňatkových podvodů. Do spisu soudu poté přidal i čísla lidí, kteří s případem nemají nic společného. Soud mobilním operátorům uložil, aby policistovi výpisy poskytly.

MfD policista Hudec uvedl, že však prý nevěděl, komu čísla patří. Vše ale nasvědčuje tomu, že mohl jednat na základě něčí objednávky.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ahe, olb

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza, která zatřásla republikou i ČSSD, míří do finále. Vlivný podnikatel, Ivan Langer, vysocí policisté… Informace, které jinde nenajdete

4:44 Kauza, která zatřásla republikou i ČSSD, míří do finále. Vlivný podnikatel, Ivan Langer, vysocí policisté… Informace, které jinde nenajdete

Takřka šest let uplynulo od zahájení kauzy Vidkun, kterou v minulosti realizoval Útvar pro odhalován…