Klaus přísně: Není přeci možné brát vyšší dávky, než je minimální mzda

20.10.2011 20:21 | Zprávy
autor: Miloš Polák

REPORTÁŽ Třetí a poslední den návštěvy prezidenta Klause s chotí v Ústeckém kraji byl mimo jiné věnován také návštěvě královského města piva, města Žatce. Na setkání s občany zazněly, stejně jako v jiných městech, otázky k budoucnosti eura, což podle Klause ukazuje, že lidé stále citelněji vnímají problémy eurozóny a její společné měny. Prezident se nevyhnul opět ani dotazům týkajícím se nejpalčivějšího problému místních s nepřizpůsobivými.

Klaus přísně: Není přeci možné brát vyšší dávky, než je minimální mzda
Prezidetn poděkoval obyvatelům Žatce za to, že jich na společné setkání dorazilo nejvíc ze všech měst, která v Ústeckém kraji navštívil. Centrální Náměstí Svobody bylo zaplněno skutečně obstojně. Naposledy byl Klaus ve městě piva před devíti lety a při dnešní návštěvě ocenil, jakou proměnou k lepšímu prošel nejen Žatec, ale v podstatě všechna města, která na severu Čech během své návštěšvy navštívil.

Dva zásadní problémy: Euro a příliš štědrý sociální stát

„Žatec byl vždycky krásné město a dále se posouvá vpřed, ostatně stejně jako všechna ta místa, která jsme viděli za tři dny v Ústeckém kraji," prohlásil prezident na úvod a v zápětí okusil zdejší vyhlášené pivo, po ochutnávce přišel čas pro otázky občanů. První odlehčující otázku „Jak se máte?" následovaly dotazy podstatně těžšího kalibru. Jeden ze studentů žateckého gymnázia Adam se například ptal na Klausův názor na budoucnost eura.

„Zajímavé je, že v Březně, kde jsme dnes také byli, mi jako první položili úplně stejnou otázku, což naznačuje, že lidé vnímají euro jako problém. To všechno nám bylo prodáváno jako pozitivní věc. My někteří jsme sice říkali, že to má svá úskalí, ale nikdo nám nechtěl věřit. Dnes se ukazuje, že naše námitky byly oprávněné," uvedl Klaus. Dodal, že u evropských politiků bohužel nevidí vůli a rozhodnost nezbytnou k vyřešení problémů.

Ve stejné, ne-li ještě větší míře pálí obyvatele Ústeckého kraje problém s nepřizpůsobivými spoluobčany. Svědčí o tom fakt, že i v Žatci dostal otázku spojenou s tímto ožehavým tématem. „Co si myslíte o lidech, kteří raději pobírají sociální dávky, než aby pracovali?" ptal se ho jeden z účastníků setkání. Za zmínku stojí, že už samotná otázka vyvolala u přihlížejících hlasitý potlesk.

SLEDUJEME téma: Šluknovsko 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SFŽP: Nová zelená úsporám otevírá příjem žádostí

7:27 SFŽP: Nová zelená úsporám otevírá příjem žádostí

Od čtvrtka 25. června 2026 od 10 hodin se otevře příjem žádostí o finanční podporu z programu Nová z…