Klaus přísně: Není přeci možné brát vyšší dávky, než je minimální mzda

20.10.2011 20:21

REPORTÁŽ Třetí a poslední den návštěvy prezidenta Klause s chotí v Ústeckém kraji byl mimo jiné věnován také návštěvě královského města piva, města Žatce. Na setkání s občany zazněly, stejně jako v jiných městech, otázky k budoucnosti eura, což podle Klause ukazuje, že lidé stále citelněji vnímají problémy eurozóny a její společné měny. Prezident se nevyhnul opět ani dotazům týkajícím se nejpalčivějšího problému místních s nepřizpůsobivými.

Klaus přísně: Není přeci možné brát vyšší dávky, než je minimální mzda
reklama
Prezidetn poděkoval obyvatelům Žatce za to, že jich na společné setkání dorazilo nejvíc ze všech měst, která v Ústeckém kraji navštívil. Centrální Náměstí Svobody bylo zaplněno skutečně obstojně. Naposledy byl Klaus ve městě piva před devíti lety a při dnešní návštěvě ocenil, jakou proměnou k lepšímu prošel nejen Žatec, ale v podstatě všechna města, která na severu Čech během své návštěšvy navštívil.

Dva zásadní problémy: Euro a příliš štědrý sociální stát

„Žatec byl vždycky krásné město a dále se posouvá vpřed, ostatně stejně jako všechna ta místa, která jsme viděli za tři dny v Ústeckém kraji," prohlásil prezident na úvod a v zápětí okusil zdejší vyhlášené pivo, po ochutnávce přišel čas pro otázky občanů. První odlehčující otázku „Jak se máte?" následovaly dotazy podstatně těžšího kalibru. Jeden ze studentů žateckého gymnázia Adam se například ptal na Klausův názor na budoucnost eura.

„Zajímavé je, že v Březně, kde jsme dnes také byli, mi jako první položili úplně stejnou otázku, což naznačuje, že lidé vnímají euro jako problém. To všechno nám bylo prodáváno jako pozitivní věc. My někteří jsme sice říkali, že to má svá úskalí, ale nikdo nám nechtěl věřit. Dnes se ukazuje, že naše námitky byly oprávněné," uvedl Klaus. Dodal, že u evropských politiků bohužel nevidí vůli a rozhodnost nezbytnou k vyřešení problémů.

Ve stejné, ne-li ještě větší míře pálí obyvatele Ústeckého kraje problém s nepřizpůsobivými spoluobčany. Svědčí o tom fakt, že i v Žatci dostal otázku spojenou s tímto ožehavým tématem. „Co si myslíte o lidech, kteří raději pobírají sociální dávky, než aby pracovali?" ptal se ho jeden z účastníků setkání. Za zmínku stojí, že už samotná otázka vyvolala u přihlížejících hlasitý potlesk.

SLEDUJEME téma: Šluknovsko 


„Já si myslím asi totéž, co vy, k tomu ani není moc co dodat, odpověděl Klaus. Rozumná sociální politika pro ty, kteří pomoc skutečně potřebují, je namístě. Musí to ale opravdu být naprosto výjimečná situace. Ale naše sociální politika není touto politikou, naopak je příliš štědrá a samozřejmě umožňuje některým lidem žít ze sociálních dávek, které jsou vyšší, než minimální mzda. Stručně tedy takto. Sociální politice říkám ano, ale té naší, myslím, že ne.

  • Další REPORTÁŽE ParlamentníchListů.cz ČTĚTE ZDE


Prezident Kvitovou ovlivnil, už v sedmi letech

Odlehčující otázku závěrem položil jedenáctiletý žák zdejší základní školy, který prý hraje tenis. Pana prezidenta se proto ptal, jaké bylo jeho setkání s wimbledonskou vítězkou Petrou Kvitovou.  

„Ona sama mi řekla, že už jsme spolu jednou mluvili dříve a to v jejím Fulneku. Její tatínek byl místostarosta města, a když jsem měl mítink u nich na náměstí, podával jsem prý tomu tatínkovi ruku a ona v sedmi letech stála vedle něj a držela malou tenisovou raketu. Prý jsem jí podal ruku a řekl, tak ať ti ten tenis jde. To, uznejte, že jsem řekl docela dobře. Tak i tobě v jedenácti letech přeju, ať ti ten tenis jde," popřál prezident malému tenistovi.

Další články související s prezidentem Václavem Klausem ČTĚTE ZDE


Václav Klaus a ParlamentníListy.cz na návštěvě Ústeckého kraje:


FOTO: Autor

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Miloš Polák
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pochcípáme.“ Cizinci prskají, cizinci jezdí. Kraj „h*ven a bordelu“, kde místní jen zaplakali

7:23 „Pochcípáme.“ Cizinci prskají, cizinci jezdí. Kraj „h*ven a bordelu“, kde místní jen zaplakali

REPORTÁŽ Tady se točily marky, pak eura. Kamioňáci kupovali a dávali práci, hotel měl plno. Teď? Kam…