Klaus prý vždy stál na straně církve. Arcibiskup prezidenta podpořil

12.10.2011 8:26

Prezident Klaus se včera sešel s biskupy, aby s nimi projednal další návštěvu papeže Benedikta XVI. v Česku. Při té příležitosti prohlásil, že vždy stál na straně církve, a ti, kteří tvrdí opak, pouze nesledují jeho celoživotní dílo.

Klaus prý vždy stál na straně církve. Arcibiskup prezidenta podpořil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

Svatováclavským projevem ve Staré Boleslavi vzbudil prezident Klaus vlnu nevole u části duchovenstva. V čele rozhořčených představitelů církve stanul kněz Tomáš Halík. Prezident republiky ovšem tvrdí, že vždy zastával konzervativní hodnoty, které prosazuje i církev. Informuje o tom dnešní MF Dnes.

Klaus stál vždy na straně církve?

Klaus se včera sešel s českými biskupy, aby s nimi domluvil další návštěvu Benedikta XVI. v Česku, tentokrát u příležitosti 1150. výročí příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na naše území. Nejde jen o další prezidentův pokus jak se církvi vlichotit? Sám to jednoznačně popírá.

„Cokoli udělám, tak budí spekulace. Pouze lidé, kteří nechtějí pochopit, jak uvažuji a co už dlouhou dobu říkám, tak v tom možná mohli vidět něco nového. Kdyby mě četli, tak by v tom nic nového neviděli," míní Klaus.

Pohled do historie ovšem naznačuje něco jiného. V devadesátých letech tvrdil, že církev se pokouší hrát roli, která nebyla adekvátní jejímu postavení. Stejně tak v roce 2004 chystanou smlouvu Česka s Vatikánem za neprůchodnou, protože je příliš výhodná pro Vatikán.

Proti kritikům se však Klause zastal arcibiskup Dominik Duka, který má za to, že Klausův vztah k církvi se postupně vyvíjel a dnes si uvědomuje roli, kterou církev ve společnosti hraje.

Související:

Halíku, jste neznaboh. Nemluvíte za Církev, vrací Hájek úder za Klause

Halík: Biskupové, pozor na Klause. Ochočí si vás

Klaus: „Pokrokáři" všeho druhu vedou stále nezakrytější útok na naše tradiční hodnoty a ctnosti

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Bude to zlý, bude to zlý, bude to zlý, pokud jsou za tím oni!" Miliardáři roztáhli portmonky. Víme vše o rozhodujícím útoku na premiéra

12:29 „Bude to zlý, bude to zlý, bude to zlý, pokud jsou za tím oni!" Miliardáři roztáhli portmonky. Víme vše o rozhodujícím útoku na premiéra

Jsou informace, které není dobré přecházet. Právě do tohoto ranku lze vsunout nenápadnou zmínku Babi…