Kníže se Paroubkem pobavil. Svého "milovníka Romů" prověří

15.08.2010 16:01

Bývalý šéf ČSSD Jiří Paroubek v Otázkách Václava Moravce hovořil o „hnědnoucí“ pravici a řekl, že předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ve chvíli, kdy TOP 09 nominovala do komunálních voleb Jiřího Jezerského, spal. Jezerský před lety pronesl ostré výroky na adresu Romů.

Kníže se Paroubkem pobavil. Svého "milovníka Romů" prověří

Před necelými čtyřmi roky se místostarosta ostravských Mariánských hor Jiří Jezerský pronesl o Romech: „Vystavte mi potvrzení, že mohu mít střelnou zbraň a že mi dáváte svolení, abych to vystřílel, a já to půjdu udělat."

Jezerský je nyní na radnici jako nezávislý, v příštím volebním období chce pod hlavičkou TOP kandidovat v podzimních komunálních volbách.

Kníže se s případem seznámí

ParlamentníListy.cz požádaly předsedu TOP 09 a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga o reakci na výrok Jiřího Paroubka.

„Tak mě vystoupení pana Paroubka spíše pobavilo. Pan Paroubek baví lidi rád. Ale k té věci. Za prvé jsem o tom nevěděl. Za druhé, až se vrátím do Čech, tak se na to podívám. Pan Jezerský prý vyhrál nějaký proces. Ale na celou věc se podívám a budu ji řešit. Buď to řekl a bude to mít nějaké následky, nebo to neřekl a nebude to mít následky. V pondělí odpoledne bych se k tomu po seznámení s materiály mohl již blíže vyjádřit," řekl ParlamentnímListům.cz Schwarzenberg.

Mluvčí Jezerského hájil. Soud ho osvobodil

Strana podle vyjádření mluvčího mluvčího TOP 09 Jana Jakoba pro Týden.cz o Jezerského výrocích ví, přesto jej plně podporuje. Jezerský za své výroky stál před dvěma roky před soudem s obžalobou za hanobení národa, rasy a přesvědčení. Soud je ale osvobodil a věty na nahrávce označil za nadsázku.

Čtěte také:
Chtěl střílet Romy, teď chce za TOP 09 na radnici

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co čekáte od Putina?

A myslíte, že se Švédsko a Finsko stanou členy NATO nebo kdo-co tomu podle vás zabrání? Co třeba Turecko? A kdyby se stalo členem, Putin už avizoval, že by to nenechal bez reakce, a že by byla ostrá, i když nechápu proč. Kdyby byly jejich vztahy tak dobré, jak tvrdí, tak proč se plést do vnitřních ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý advokát Ivo Rittiga prý chce do jiné věznice. Na Ruzyni je to špatné

14:42 Bývalý advokát Ivo Rittiga prý chce do jiné věznice. Na Ruzyni je to špatné

Advokát David Michal byl v únoru letošního roku soudem poslán na šest let do vězení z důvodů krácení…