Kníže vyhlíží pražské volby: Kdo kydá chlév, nakonec sám smrdí

16.06.2010 10:23

Podle Karla Schwarzenberga se kandidáti TOP 09 do pražského zastupitelstva bojí, že tam budou muset kydat chlév. Jména lídrů kandidátek konzervativci tají.

Kníže vyhlíží pražské volby: Kdo kydá chlév, nakonec sám smrdí
reklama

Pražská TOP 09 jde do komunálních voleb s vysokými ambicemi. Chce přerušit léta vlády občanské demokracie a podle svých slov zpřetrhat zdejší podnikatelsko-politické vztahy.

Jenže, jak ParlamentnímListům.cz prozradil šéf konzervativců Karel Schwarzenberg, adepti na tuto práci se příliš nehrnou. Podle knížete je to jako s kydáním chléva, také se do toho nikomu nechce.

Vyčistit magistrát bude strašná práce

"Zjistil jsem, že vzhledem k tomu stavu na magistrátu, se lidi do toho jobu nederou. Oni ví, že to bude strašná práce. Toho se všichni obávají: když chcete vykydat chlív, tak se nevyhnete tomu, že potom smrdíte sám," řekl předseda.

Politolog Lukáš Jelínek soudí, že pokud chce Schwarzenbergova strana na podzim zopakovat úspěch ze sněmovních voleb, měla by ale se silnými kandidáty, nejlépe známými tvářemi, rychle přijít. „Pokud tedy nechce sázet jen přitažlivost svého předsedy, což by nemuselo stačit," řekl redakci.

Kdo bude kandidovat na primátora? Neřekneme

Jména si ovšem kníže i předseda pražské „topky" František Laudát nechávají pro sebe. „Prozatím vám ještě nemohu říci. S těmi lidmi jsem ve spojení a uvidíme, co dokážeme," řekl Schwarzenberg. Podle Laudáta bude kandidátem na konzervativního primátora buď některý ze stranických dříčů, anebo někdo, jehož obličej je veřejnosti dobře znám.

"Mám samozřejmě tipy, ale nebylo by fér o nich teď mluvit," řekl Laudát redakci. O nedávných spekulacích ohledně kandidatury bývalého ředitele pražské zoo Petra Fejka přitom topkaři nechtějí ani slyšet.

Oba věří, že se jim podaří pražské voliče oslovit. Tak jako minulý měsíc, kdy v Praze získali pro své poslance přes 27 procent hlasů, vůbec nejvíce ze všech stran kandidujících do sněmovny.

"Ve volbách v Praze půjde samozřejmě o pražské problémy, a těch je dost. To vím jako senátor zde zvolený. Takže tady nám nebudou chybět náměty," řekl šéf strany, která chce podle Laudáta „vyvětrat modrý magistrát." "Ano, všechna okna a dveře otevřít," dodal Schwarzenberg.

Související:
TOPka to chce ODS nandat i na podzim a vyvětrat modrou radnici

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jan Černý

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza, která zatřásla republikou i ČSSD, míří do finále. Vlivný podnikatel, Ivan Langer, vysocí policisté… Informace, které jinde nenajdete

4:44 Kauza, která zatřásla republikou i ČSSD, míří do finále. Vlivný podnikatel, Ivan Langer, vysocí policisté… Informace, které jinde nenajdete

Takřka šest let uplynulo od zahájení kauzy Vidkun, kterou v minulosti realizoval Útvar pro odhalován…