Komentátor Hoffman: Pohřeb politiky. Havel to neměl zapotřebí

23.12.2011 8:31

Komentátor Ivan Hoffman při příležitosti pohřbu Václava Havla hovoří o pohřbu politiky.

Komentátor Hoffman: Pohřeb politiky. Havel to neměl zapotřebí
Foto: Archiv MUDr. Milady Sárové
Popisek: Václav Havel při podpisu pamětní knihy v Karlových Varech
reklama

"Ti bystří pak tuší, že nepřijíždějí pouze na pohřeb politika, ale i na pohřeb politiky," uvedl Hoffman ve svém komentáři na Deníku.cz. "O Václavu Havlovi se říkalo, že je nestandardním prezidentem, netypickým politikem. Do řemesla, které je ze všeho nejvíce technologií moci, a ve kterém jde o prosazování skupinových zájmů, vnášel zcela nepatřičně zdůrazňování principů, vyznávání hodnot a ochranu svobod," dadal.

Podle Hoffmana světoví politici jen využívali možnosti se vyfotit s Havlem.  "V Havlových možnostech bylo právě jen dodat politice povrchní lesk. Kultivovat technologii moci možné není," trpce dodal.

"Že se politici ještě naposledy hlásí k Václavu Havlovi, je přirozené. Co přirozené nebylo, a budoucnost to potvrdí, je že se Václav Havel přihlásil k nim. Při pohledu na bídu politiky a politiků se vnucuje otázka, zda to měl zapotřebí a jestli to mělo cenu. Autor této glosy soudí, že neměl a nemělo," dodal kriticky Hoffman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ann

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šestadvacet odborníků řeklo, že jde o originály. Pak policií přibraný znalec vyslovil opačný názor. Soud zatleskal a trojici poslal do vězení. Praha, 21. století

4:39 Šestadvacet odborníků řeklo, že jde o originály. Pak policií přibraný znalec vyslovil opačný názor. Soud zatleskal a trojici poslal do vězení. Praha, 21. století

Již několikrát se ParlamentníListy.cz blíže podívaly na kauzu údajně padělaných obrazů, ve které byl…