Korupční kauzy se zametaly pod koberec, zlobí se senátor Dryml

04.12.2011 8:27

Senátor Vladimír Dryml (ČSSD) chce, aby se důkladně vyšetřily korupční kauzy v Královéhradeckém kraji. Tvrdí totiž, že dosavadní ředitel krajské policie Petr Přibyl tyto kauzy neřešil a jen je tzv. zametal pod koberec. Senátor k tomu ovšem dodává, že oznámit podezření na korupční jednání vyžaduje také kus odvahy.

Korupční kauzy se zametaly pod koberec, zlobí se senátor Dryml
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Vladimír Dryml

Senátor Vladimír Dryaml (ČSSD), jenž zároveň působí i v pozici zastupitele Královéhradeckého kraje opakovaně volá po odchodu Petra Přibyla z pozice krajského ředitele policie. Koho by však rád viděl na jeho místě? Na to se ptal jeden ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz vystupující pod přezdívkou VolicPravicak.

Oznámit podezření na korupci vyžaduje i odvahu

Podle senátora má na Přibylovo místo nastoupit někdo, kdo se konečně zasadí o vyšetřování nejkřiklavějších kauz korupce a rozkrádání veřejných peněz na kraji i ve městě Hradci Králové.

„Nynější situace spíš nahrává dojmu, že je lepší tyto kauzy zametat pod koberec a korupci neřešit a to bohužel možná i ve spolupráci s krajským státním zastupitelstvím.
Například v případě vyšetřování podivného nákupu nábytku bývalým vedením kraje, vyšetřující policista dokonce znechuceně odešel od policie pro poměry, které vládnou v Hradci Králové," připomíná Dryml.

Dryml ovšem také poukazuje na to, že oznámit podezření na korupci vyžaduje kus odvahy, protože se oznamovateli může stát, že bude sám z něčeho obviněn, byť neprávem. Sám se prý stal obětí takového obvinění, když upozorňoval na podezřelý případ zóny Solnice. Byl totiž obviněn z toho, že nechal sledovat poslankyni Hanu Orgoníkovou (ČSSD).

Související:

Dryml (ČSSD): Žádám odvolání šéfa královéhradecké policie

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekyra jak prase? Tyhle peníze chce ČT. Z jednání se chodilo „na slovíčko“ ven, tak ostré to bylo

4:38 Sekyra jak prase? Tyhle peníze chce ČT. Z jednání se chodilo „na slovíčko“ ven, tak ostré to bylo

Rada ČT by měla příští středu schvalovat rozpočet veřejnoprávní televize na rok 2020. ParlamentnímLi…