Korupční kauzy se zametaly pod koberec, zlobí se senátor Dryml

04.12.2011 8:27

Senátor Vladimír Dryml (ČSSD) chce, aby se důkladně vyšetřily korupční kauzy v Královéhradeckém kraji. Tvrdí totiž, že dosavadní ředitel krajské policie Petr Přibyl tyto kauzy neřešil a jen je tzv. zametal pod koberec. Senátor k tomu ovšem dodává, že oznámit podezření na korupční jednání vyžaduje také kus odvahy.

Korupční kauzy se zametaly pod koberec, zlobí se senátor Dryml
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Vladimír Dryml
reklama

Senátor Vladimír Dryaml (ČSSD), jenž zároveň působí i v pozici zastupitele Královéhradeckého kraje opakovaně volá po odchodu Petra Přibyla z pozice krajského ředitele policie. Koho by však rád viděl na jeho místě? Na to se ptal jeden ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz vystupující pod přezdívkou VolicPravicak.

Oznámit podezření na korupci vyžaduje i odvahu

Podle senátora má na Přibylovo místo nastoupit někdo, kdo se konečně zasadí o vyšetřování nejkřiklavějších kauz korupce a rozkrádání veřejných peněz na kraji i ve městě Hradci Králové.

„Nynější situace spíš nahrává dojmu, že je lepší tyto kauzy zametat pod koberec a korupci neřešit a to bohužel možná i ve spolupráci s krajským státním zastupitelstvím.
Například v případě vyšetřování podivného nákupu nábytku bývalým vedením kraje, vyšetřující policista dokonce znechuceně odešel od policie pro poměry, které vládnou v Hradci Králové," připomíná Dryml.

Dryml ovšem také poukazuje na to, že oznámit podezření na korupci vyžaduje kus odvahy, protože se oznamovateli může stát, že bude sám z něčeho obviněn, byť neprávem. Sám se prý stal obětí takového obvinění, když upozorňoval na podezřelý případ zóny Solnice. Byl totiž obviněn z toho, že nechal sledovat poslankyni Hanu Orgoníkovou (ČSSD).

Související:

Dryml (ČSSD): Žádám odvolání šéfa královéhradecké policie

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Inovuje méně než polovina podniků

22:11 Český statistický úřad: Inovuje méně než polovina podniků

V období 2016–2018 inovovalo v Česku své produkty nebo podnikové procesy 47 % podniků, ve skupině ve…