Krabice od bot nebo křoví. I tam mohou končit české děti

02.11.2011 16:47 | Zprávy
autor: Radek Kraus

Duchovní otec - zakladatel schránek na odložené děti babyboxy je svérázný muž. Rád je upřímný a také rád přesvědčuje, že babyboxy mají smysl. Zachránily od roku 2005, kdy vznikl první už 60 dětí, a jsou na 46. místech v ČR. Přesto dál zápasí někdy s lidskou hloupostí, někdy neznalostí a někdy i arogancí.

Krabice od bot nebo křoví. I tam mohou končit české děti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kojenec
"Vesměs najdu pochopení a jsem za to rád. Babyboxy mají rozhodně smysl. A kdo si myslí opak, ať si zjistí, kolik dětí se tím zachránilo - 60. Neuvěřitelných 60 dětí, které by zřejmě bůhvíjak skončily," řekl pro server ParlamentníListy.cz Ludvík Hess.

V plánu má v blízké budoucnosti zprovoznit další schránky. Ještě letos by to mělo být v Chebu, po Novém roce v Karlových Varech a znovu chce také otevřít babyboxy ještě v jižních Čechách.

Skončí děti ve křoví? Budějovicko babybox nechce

"Usiluji o tom a jsem rád, že velkou podporu a pochopení jsem našel u některých lidí v Táboře a Českém Krumlově. Tam babyboxy chybí, stejně jako v Českých Budějovicích. Pro mne z nepochopitelného důvodu nechce pan ředitel krajské nemocnice v Budějovicích Břetislav Shon babybox v nemocnici. Přitom jde o poslední velké krajské město v ČR, které schránku nemá. Věřím ale, že najdeme cestu, jak v tomto městě schránku zprovoznit a umožnit tak odložit anonymně dítě matkám, které se nechtějí nebo nemohou starat. Je to totiž mnohem lepší, než, aby ho matka nechala v křoví, v krabici od bot nebo někde v igelitce v křoví u řeky," podotkl Ludvík Hess.

Havel mě nikdy nebral, přiznal otec českých babyboxů

To byl ostatně loňský případ, kdy žena po porodu odhodila čerstvě narozeného chlapečka v igelitce k řece. Dítě jen zázrakem přežilo, protože ho našel muž se psem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

4:40 Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

Skončí “velká kauza” s údajným čínským agentem blamáží pro BIS i policii? Městský soud v Praze totiž…