Kyberprostor se bouří kvůli odvolání Lessyho. Odbory zvažují protest

29.08.2012 16:27

Nejen opozice dnes jednohlasně odsoudila krok ministra vnitra Jana Kubiceho, kterým odvolal Petra Lessyho z funkce policejního prezidenta. Na facebooku paralelně s touto informací vznikla skupina, která tento akt odsuzuje.

Kyberprostor se bouří kvůli odvolání Lessyho. Odbory zvažují protest
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Lessy
reklama

Razantně odsuzujeme odvolání Petra Lessyho je název facebookové skupiny, jejíž počet členů raketově roste. Skupina vyzývá i k podpisu petice.

„Policejní prezident České republiky Petr Lessy byl odvolán ze své funkce pouze a jenom kvůli svému čestnému, důslednému a nebojácnému boji proti korupci v tomto státě. Jeho odvolání znamená jediné: korupce v tomto státě ovládla i ty nejvyšší vládní pozice a nyní přešla do rozhodného boje se spravedlností, ctí a vůlí vlastního národa,“ stojí v textu.

Odpor vyjádřily mimo jiné už také policejní odbory. Unie bezpečnostních složek plánuje v souvislosti mimořádnou akci. „ Dnes jsme svolali mimořádný sjezd všech krajských předsedů do Prahy, zvažujeme protesty,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz předseda UBS Zdeněk Buřič.

Lessy byl odvolán kvůli invektivám na adresu náměstka krajského ředitele zlínského kraje Jaroslava Vaňka. Rozhovor vyšel v minulém roce v deníku Právo.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: koz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Akademie věd ČR: Pracující důchodci se státu vyplatí

17:54 Akademie věd ČR: Pracující důchodci se státu vyplatí

Čeští senioři odcházejí do penze dřív než jejich vrstevníci ze západní Evropy. V průměru asi o dva r…