Ladislava Jakla si vypijete. Včera ho narazili

12. 10. 2012 13:42

Ve čtvrtek večer slavnostně narazili v Alchymistické pivní dílně Magister Kelley na pražské Folimance pivo s názvem Jakl na Hrad za přítomnosti prezidentského kandidáta Ladislava Jakla.

Ladislava Jakla si vypijete. Včera ho narazili
Foto: Lukáš Petřík
Popisek: Pivo s názvem Jakl na Hrad
reklama

„Jak věděl již hostinský Palivec ve Švejkovi, politika je věc ošidná. Když jsme ale zadali dvě základní kritéria pro naše rozhodování, tedy že kandidát na prvního prezidenta zvoleného přímo občany má být žijící Čech a nesmí být bolševickým pohůnkem, je jasné, že Ladislav Jakl musí mít naší podporu. Navíc je naším pravděpodobně nejdéle docházejícím hostem a známým milovníkem piva, proto nám bude ctí jeho pivo Jakl na Hrad narazit a čepovat,“ říká spolumajitel baru Jiří Chvojka.

Pivař Jakl

Prezidentský kandidát Ladislav Jakl je známým milovníkem a znalcem piva. Je například předsedou degustační iniciativy První pivní extraliga. Proto nikoho nepřekvapí, že právě pivo si vybral jako pomocníka ve volební kampani.

Na základě jeho zadání uvařil pivovar Nomád velmi speciální typ piva AAA (american amber ale), což je svrchně kvašená temná třináctka uvařená za použití vzácných amerických chmelů. Pivo dostalo název Jakl na Hrad. Od večera 11. října se bude točit i u Magistera Kelleyho. Podepsat petici za kandidaturu Ladislava Jakla je tam možné už nyní a kdykoli do konce října. Stejné pivo narazili i hospodě První Pivní Tramway. Pivo Jakl na Hrad bylo ve čtvrtek současně naraženo v dalších osmi restauracích v Čechách a na Moravě, sdružených do asociace Aliance P.I.V.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sledovačky, odposlechy, Faltýnkovi blízký podnikatel a velký byznys. Nové skutečnosti třaskavé kauzy

16:40 Sledovačky, odposlechy, Faltýnkovi blízký podnikatel a velký byznys. Nové skutečnosti třaskavé kauzy

EXKLUZIVNĚ Redakce již dvakrát informovala o takřka šest let trvající kauze Vidkun, kterou tehdy rea…