Liška k zaměstnanosti: Potřebujeme nové myšlení, ekologičtější

19. 6. 2011 8:30

Předseda Zelených Ondřej Liška odpovídá na dotaz jednoho z čtenářů serveru ParlamentníListy.cz, jak by řešil problematiku zaměstnanosti v Česku. Prý je třeba nastolit zcela nové ekonomické myšlení. Jako vzor nové cesty Liška uvádí program Zelená úsporám. Je to správný recept?

Liška k zaměstnanosti: Potřebujeme nové myšlení, ekologičtější

Jeden ze čtenářů našeho serveru ParlamentníListy.cz s přezdívkou ali chtěl od předsedy Strany zelených Ondřeje Lišky slyšet, jak by řešil problematiku nezaměstnanosti. Parlamentní listy.cz přináší Liškovu odpověď.

Vzorná zelená úsporám

Podle Liškova názoru je třeba přejít na zcela nový ekonomický styl myšlení a nový systém ekonomiky. Příkladem takového myšlení byl podle Lišky program Zelená úsporám.

„Cestou je přechod na nízkouhlíkovou a znalostní ekonomiku. Skvělým příkladem politiky, která v sobě přináší tyto principy, byla průkopnická Zelená úsporám, která kromě snížení nákladů pro domácnosti za energii, snížení negativních vlivů na životní prostředí, také přinesla přes 20 000 nových pracovních míst. Touto cestou se Česká republika musí vydat dál," uvedl Liška.

Program šitý horkou jehlou?

Předseda Zelených dodává, že na nový styl ekonomického myšlení musí přejít celá EU. Za zmínku ovšem také stojí, že program Zelená úsporám, který měl napomoci např. výměně oken v domech, bývá někdy označován za „velký průšvih". Někteří odborníci však namítají, že šlo o program šitý horkou jehlou, který prosazoval především tehdejší ministr a předseda Zelených Martin Bursík.

##PROFIL 198##

Související:

Kvůli dotacím ze Zelená úsporám hrozí státu první žaloba

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTourism: Česko hlasuje za Safari pivovar

22:11 CzechTourism: Česko hlasuje za Safari pivovar

Safari Pivovar ve Dvoře Králové se stal absolutním vítězem sedmého ročníku soutěže agentury CzechTou…