Liška k zaměstnanosti: Potřebujeme nové myšlení, ekologičtější

19.06.2011 8:30

Předseda Zelených Ondřej Liška odpovídá na dotaz jednoho z čtenářů serveru ParlamentníListy.cz, jak by řešil problematiku zaměstnanosti v Česku. Prý je třeba nastolit zcela nové ekonomické myšlení. Jako vzor nové cesty Liška uvádí program Zelená úsporám. Je to správný recept?

Liška k zaměstnanosti: Potřebujeme nové myšlení, ekologičtější
reklama

Jeden ze čtenářů našeho serveru ParlamentníListy.cz s přezdívkou ali chtěl od předsedy Strany zelených Ondřeje Lišky slyšet, jak by řešil problematiku nezaměstnanosti. Parlamentní listy.cz přináší Liškovu odpověď.

Vzorná zelená úsporám

Podle Liškova názoru je třeba přejít na zcela nový ekonomický styl myšlení a nový systém ekonomiky. Příkladem takového myšlení byl podle Lišky program Zelená úsporám.

„Cestou je přechod na nízkouhlíkovou a znalostní ekonomiku. Skvělým příkladem politiky, která v sobě přináší tyto principy, byla průkopnická Zelená úsporám, která kromě snížení nákladů pro domácnosti za energii, snížení negativních vlivů na životní prostředí, také přinesla přes 20 000 nových pracovních míst. Touto cestou se Česká republika musí vydat dál," uvedl Liška.

Program šitý horkou jehlou?

Předseda Zelených dodává, že na nový styl ekonomického myšlení musí přejít celá EU. Za zmínku ovšem také stojí, že program Zelená úsporám, který měl napomoci např. výměně oken v domech, bývá někdy označován za „velký průšvih". Někteří odborníci však namítají, že šlo o program šitý horkou jehlou, který prosazoval především tehdejší ministr a předseda Zelených Martin Bursík.

##PROFIL 198##

Související:

Kvůli dotacím ze Zelená úsporám hrozí státu první žaloba

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSZ: Naprostá většina žádostí o urgenci výplaty dávky se ukazuje jako věcně neopodstatněná

19:27 ČSSZ: Naprostá většina žádostí o urgenci výplaty dávky se ukazuje jako věcně neopodstatněná

V pondělí 18. 5. 2020 spustila Česká správa sociálního zabezpečení na svém webu kontaktní formulář,…