Mathé znovu jednal se Schwarzenbergem. S novináři se už bavit nechce

21. 2. 2013 20:21

Bývalý rektor Akademie múzických umění Ivo Mathé je stále ve hře o vedení ministerstva kultury. Podle serveru Lidovky.cz se totiž opět sešel s předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem. Tentokrát už ale s novináři o tématu rozhovoru mluvit nechtěl.

Mathé znovu jednal se Schwarzenbergem. S novináři se už bavit nechce
Foto: Petr Novák, Wikipedia
Popisek: Mediální producent, pedagog a manažer Ivo Mathé
reklama

"Ministerstvo není v dobré kondici, to ví každý... Vůbec si nedělám iluze, že by to šlo snadno změnit. Ale je to výzva," uvedl Mathé minulý týden v rozhovoru pro Lidovky.cz. A prozradil, že na rozhodnutí nemá moc času, šéfovi TOP 09 se měl ozvat tento týden.

Poté se ale strhla mediální vichřice. Resort totiž stále vede nominantka hnutí Starostů a nezávislých Alena Hanáková. A jeho předseda Petr Gazdík se o rodící se výměně dozvěděl až od novinářů. Stejně jako sama Hanáková. Nejdřív Gazdíka a pak i ministryni proto Schwarzenberg koncem minulého týdne uklidňoval. Šéf Starostů označil za viníka situace Mathého hovornost. Ale jako budoucího ministra ho přesto nevyloučil. Vše mělo záležet na dalších krocích předsedy TOP 09.

"Už jsme spolu mluvili," potvrdil Lidovkám.cz další jednání se Schwarzenbergem Mathé. Tím ale jeho otevřenost tentokrát skončila. "Oba jsme si řekli, že médiím nebudeme sdělovat nic. Delší dobu," prohlásil a dodal: "Byl jsem ten, který byl velmi otevřený. A asi se to vymstilo, protože každý si k tomu něco přidal."

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Očkování znova. 2022, 2023, řekl Babiš. A nám sdělili vážné věci

10:21 Očkování znova. 2022, 2023, řekl Babiš. A nám sdělili vážné věci

Proti covidu-19 bude nutné očkovat i v následujících letech, oznámil premiér Andrej Babiš. A významn…