Ministerstvo financí zveřejní státní dluh, letos zatím dál roste

10.10.2011 8:55 | Zprávy
autor: čtk, mp

Ministerstvo financí dnes bude informovat o vývoji státního dluhu České republiky ke konci září. Za první pololetí se dluh zvýšil o téměř 69 miliard korun na 1,413 bilionu korun. Na každého Čecha tak připadal dluh přes 134.000 korun.

Ministerstvo financí zveřejní státní dluh, letos zatím dál roste

Státní dluh tvoří dluhy vlády a vzniká především hromaděním schodků státního rozpočtu. Financován je pokladničními poukázkami, státními dluhopisy, přímými půjčkami nebo například půjčkami od Evropské investiční banky.

Reformám navzdory

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Proč jste tu daňovou reformu neprosadili za vás?

Vy jste paradoxně zatížili jen živnostníky vyššími odvody. A máte ještě řešení co s nízkými mzdami, myslím, že i když snížíte zdanění práce lidé tak stejně přidáno nedostanou a nízké mzdy jsou také obrovský problém.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: Jízdenka na léto láká na cestování bez omezení

19:15 České dráhy: Jízdenka na léto láká na cestování bez omezení

České dráhy zahájily prodej oblíbené Jízdenky na léto, která během prázdnin umožní neomezeně cestova…