Ministr Blažek se hájí: Kdyby měl Torubarov pořádného advokáta, mohl tu zůstat

31.05.2013 16:57

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se ostře ohradil proti článkům uveřejňovaným v poslední době v Lidových novinách a na serveru Lidovky.cz. Ty např. uveřejnily stanovisko nejvyššího správního soudu, v němž se praví, že ministr ve vydávání Alexeje Torubarova pochybil. Ministr však zdůrazňuje, že postupoval podle zákona a noviny by neměly psát romány.

Ministr Blažek se hájí: Kdyby měl Torubarov pořádného advokáta, mohl tu zůstat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Blažek

Alexeje Torubarova zastupuje advokát Milan Hulík a podle ministra se měl postarat raději o kvalitní hájení klienta než o mediální prezentaci případu. Šéf resortu spravedlnosti také jednoznačně odmítl srovnání s případem gruzínského úředníka Zuraba Nadiradzeho, jehož vydání zastavil až Ústavní soud ČR a to pouhé dva dny před vydáním Alexeje Torubarova. Toto srovnání provedl právě server Lidovky.cz.

Celé prohlášení ministra Pavla Blažka ZDE

„Zásadní rozdíl mezi případy A. Torubarova  a Z. Nadiradzeho představuje mimo jiné fakt, že pan Nadiradze měl to štěstí, že ho nezastupoval advokát Hulík. Pro faktický výsledek případu totiž není rozhodující mít mediálně zdatného advokáta, ale kvalitního právníka,“ komentoval věc ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schůzky ministra Síkely se vyjednávají u vlivného advokáta. „Nesmysl," odmítl Radek Pokorný

8:14 Schůzky ministra Síkely se vyjednávají u vlivného advokáta. „Nesmysl," odmítl Radek Pokorný

Radek Pokorný se řadí mezi extrémně vlivné právníky. To by pro nás nebylo až tak důležité. Klíčová j…