Moravec, Wollner i Drtinová zůstávají, říká Bradáč

20.7.2010 6:56 odp.

Nový šéf zpravodajské ČT24 Roman Bradáč odmítl spekulace, že by v televizi mohla skončit moderátorka Daniela Drtinová nebo Marek Wollner. Podporu má i moderátor Václav Moravec.

Moravec, Wollner i Drtinová zůstávají, říká Bradáč

Personální změny v České televizi pokračují, budou padat další hlavy. Alespoň v tomto duchu přinesl zprávu server iDnes.cz. Zmínil moderátorku Danielu Drtinovou a dramaturga publicistického pořadu Reportéři ČT Marka Wollnera. Nový šéf zpravodajství Roman Bradáč však pro ParlamentníListy.cz tyto informace důrazně popřel.

"Považuji to za naprostý nesmysl. S paní Drtinovou i panem Wollnerem jsem dopoledne hovořil. Oba pochopili, že jde o dezinformace," řekl Bradáč redakci.

Dodal, že se jedná o dlouholeté zkušené pracovníky České televize a profesionály, se kterými nadále počítá. Obdobně hovoří o hlavní mediální tváři televize Václavu Moravcovi, kterého považuje za jednoho z nejlepších novinářů v zemi.

Moravec vyčnívá, vždy bude terčem kritiky

Kritiku Hradu nebo některých politiků vůči Moravcovi, který připravoval hlavní předvolební debaty a každou neděli moderuje Otázky Václava Moravce, odmítá. "Pokud budete vyčnívat jako Václav Moravec, tak musíte počítat s nějakou formou kritiky, ale to je všude na světě," dodal Bradáč.

Jméno nového šéfredaktora zpravodajství Karla Nováka Bradáč nechtěl výslovně potvrdit. "S Karlem Novákem o tomto postu jednám, rozhodnu ale, až budu jmenován ředitelem zpravodajství a to je od prvního srpna," nechtěl o jednotlivých jménech Bradáč hovořit před oficiálním nástupem do funkce.

"Neprve chci se všemi lidmi hovořit osobně, nebudu to vzkazovat přes média," vysvětlil.

Podle důvěryhodného zdroje z ČT je Bradáč respektován redakcí. Má pověst férového chlapa, který má i neformální autoritu.

Roman Bradáč od srpna vystřídá na postu ředitele zpravodajské ČT 24 Milana Fridricha, který bude mít na starosti nová média. Z redakce zpravodajství by mohli odejít jen nejbližší spolupracovníci Fridricha jako moderátorka pořadu Hydepark Pavlína Kvapilová.

Bradáč byl v letech 2003 až 2008 zpravodajem v USA, po návratu působil jako šéf kanceláře generálního ředitele ČT Jiřího Janečka. V České televizi pracuje od roku 1994.

Související:
Janečkova restrukturalizace: Fričová skončí ve vedení ČT
Manažeři ČT předložili své restrukturalizační plány
Hájek se opřel do ČT a Moravce, Janeček ho pozval k sobě
Kanálníci nepomohou. ČT bych zrušil, tvrdí Jakl

Foto: ceskatelevize.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ann

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

22:02 Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

Astronomické léto je v plném proudu, škola končí a tropické počasí ustupuje středoevropskému létu. N…