Nečas by měl „Izipáky“ vyzvat k rezignaci, říká europoslanec

04.12.2011 6:57

Jedna ze čtenářek serveru ParlamentníListy.cz se zlobí., že česká vláda jen přihlíží, když jí europoslanci spojení s podezřelou kauzou elektronických zdravotních knížek společnosti IZIP Miroslav Ouzký a Milan Cabrnoch (oba ODS) dělají ostudu. Od jejich kolegy Libora Roučka (ČSSD chtěla proto slyšet, zda budou tito pánové potrestáni alespoň v Bruselu.

Nečas by měl „Izipáky“ vyzvat k rezignaci, říká europoslanec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas hovoří ke spolustraníkům
reklama

Jedna ze čtenářek serveru ParlamentníListy.cz vystupující pod přezdívkou Jana11 chtěla od europoslance Libora Roučka slyšet, zda budou jeho kolegové z Evropského Parlamentu Miroslav Ouzký a Milan Cabrnoch (oba ODS) potrestáni alespoň v Bruselu, když už je za kauzu IZIP nestíhá nikdo v Česku. Přinášíme Roučkovu odpověď.

Žádné pravidlo nemůže působit zpětně.

Europoslanci připravili nový etický kodex, ale na jeho základě nelze podle Roučku dva evropské politiky spojené s kauzou nákladných elektronických zdravotních knížek odvolat. Žádný kodex totiž nemůže působit zpětně, má pouze zabránit tomu, aby se podobné případy již neopakovaly.

„V kauze IZIP by měly v první řadě začít konat české orgány činné v trestním řízení, protože se stále více ukazuje, že se jedná o vyvádění veřejných prostředků do soukromých firem. Jasné slovo by k tomu měl říci zvláště premiér Petr Nečas (ODS). Měl by vyzvat oba europoslance, aby se vzdali svého mandátu. Jen tak je možno předejít ještě větší ostudě, která Českou republiku v zahraničí čeká," odepsal čtenářce Rouček.

Sledujeme kauzu IZIP

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Babiš na uzavřeném jednání řekl, kdo otrávil Bečvu. „Byla to Energoaqua z Rožnova. Státní zástupce to úmyslně brzdí!"

11:36 Jen na PL! Babiš na uzavřeném jednání řekl, kdo otrávil Bečvu. „Byla to Energoaqua z Rožnova. Státní zástupce to úmyslně brzdí!"

Pouze ParlamentnímListům.cz se podařilo získat slova předsedy ANO a premiéra Andreje Babiše, která p…