Nečas je naší hlavní tváří kampaně, pochlubil se Langer

22.4.2010 2:18 odp.

Pokud hledáte na billboardech ODS jiné tváře než Petra Nečase, tak zatím marně. Občanští demokraté také přišli s novinkou pro své voliče. Na jejich webu si každý může nechat sestavit program přesně pro sebe. Respektive vybrat jen věci, které ho zajímají.

Nečas je naší hlavní tváří kampaně, pochlubil se Langer

Volební manažer ODS Ivan Langer před novináři zdůraznil, že kampaň občanských demokratů je otevřená a modří politici budou říkat, s čím v závěrečné části kampaně chtějí přijít.

"Budeme dopředu říkat, s čím přijdeme," chválil koncept "otevřená kampaň" Langer. Každopádně zatím ODS úspěšně tajila, jak její kampaň vypadá. Oproti ČSSD není ODS v ulicích moc vidět.

Například v Praze Lidový dům nasadil duo pražských lídrů Martin Pecina a Petr Hulinský. Jejich tváře mohou Pražané vidět na každém kroku. Navíc Hulinský zapojil do své kampaně i svou vášeň k bojovému umění.

Více čtěte:
Hulinský bojuje proti Bémovi na plakátech taekwondem

Naproti tomu občanští demokraté s obličeji ve své kampani váhají. Lídra pražské kandidátky Davida Vodrážku, nebo dlouholetého primátora Pavla Béma, který kryje Vodrážkovi záda ze druhého místa, na billboardech zatím neuvidíte. Ale na usmívající se obličeje určitě dojde, slíbil ParlamentnimListum.cz Vodrážka.

Více v článku:
Bém je jen na plakátech konkurence, jeho čas přijde

Langer však novinářům naznačil trochu jinou strategii. Centrální volební tým z Polygonu chce postavit kampaň na tváři nového lídra Petra Nečase. A opravdu, i v Praze, kde Nečas nekandiduje, je k vidění jeho seriozní obrýlená tvář s heslem "Naděje". "Hlavní postavou naší kampaně je Petr Nečas," přiznal Langer. A není divu, popularita Pavla Béma, nebo právě Ivana Langera je úplně jiná, než nekonfliktního Nečase.

Dále čtěte:
ODS si udělala průzkum: Nečas "strčil do kapsy" Paroubka

Podle Langera navíc billboardy a plakáty ovládnou spíše hesla, než tváře. Heslo "řešení" se bude opakovat s dovětky, na koho je cíleno. Řešení pro mladé, řešení pro seniory, řešení pro živnostníky. "Soustřeďujeme se na program, klíčová slova," vysvětlil Langer, který sám kandiduje jako jednička na Olomoucku.

Nečtěte celý program

Občanští demokraté představili dále zlepšovák pro zájemce o jejich volební program. Na webu www.ods.cz je k dispozici formulář, do něhož zadáte své jméno, e-mail, věk, pohlaví, zaměstnání, rodinný stav, zdali jste ve svém volnu aktivní/pasivní, bydliště - město/venkov a největší problém, který vás pálí.

Program, ušitý na míru právě vám, se poté objeví na obrazovce a odešle na uvedený e-mail. „Výhody? Ušetříte čas, nemusíte pročítat celý volební program, který má skoro pět desítek stran a dozvíte se to nejpodstatnější ze všech našich návrhů, které se můžou týkat přímo vás," vysvětlil volební lídr ODS Nečas.

ODS přišla s touto inovací jako jediná a doufá, že to přiměje voliče, přečíst si jejich program. „Víme, že číst volební program jakékoliv politické strany je pro mnoho lidí těžké. Programy jsou dlouhé, málo čtivé, někdy až nesrozumitelné a jsou psány pro celé spektrum voličů. Proto jsme přišli s nástrojem, který má pročítání našeho volebního programu ulehčit. Všichni, kteří se chtějí něco dozvědět o návrzích, si můžou sestavit svůj vlastní program," doplnil volební lídr ODS Petr Nečas.

Další novinkou, kterou ODS představila na čtvrteční tiskové konferenci, je nově otevřený e-shop, kde sympatizanti ODS mohou zdarma dostat propagační předměty jako jsou samolepky na auto nebo plakáty na plot.

Foto:Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mab

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

9:53 Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

„Nejvíce tržní a nejjednodušší řešení, které lze učinit, je, aby vláda vytáhla z ČEZ ve formě divide…