Nejdřív ji vyhodili od Ratha, pak asi i z Blesku

17.9.2010 1:23 odp.

Květa Kočová, bývalá mluvčí ČSSD a v poslední době redaktorka Blesku, pravděpodobně dostala podle informací ParlamentníchListů.cz okamžitou výpověď z bulvárního deníku. Kočová informaci redakci nepotvrdila a odkázala se na vedení Blesku. Šéfredaktor bulvárního listu Vladimír Mužík následně odchod své podřízené nepřímo potvrdil.

Nejdřív ji vyhodili od Ratha, pak asi i z Blesku

Na dotaz, zda dostala redaktorka politického oddělení Květa Kočová výpověď, Mužík odpověděl: "Zatím to tak vypadá." Další podrobnosti však nesdělil. Bývalá mluvčí sociální demokracie na další zasílané dotazy nereaguje.

Přeskočilo jí

Jaký je důvod výpovědi, nelze s jistotou říct. Jisté je, že novinářka byla ve čtvrtek na Středočeském hejtmanství, kde si chtěla vyfotit kancelář hejtmana Ratha. Odtud ji vyvedla policie, kterou přivolaly asistentky, které prý zdržovala od práce.

"Dělá to na mě dojem, jakoby Květě přeskočilo. Byla u mě v pracovně mnohokrát, takže nechápu proč takové scény," řekl po incidentu ParlamentnímListům hejtman David Rath.

Kočová ve středu odmítla svoje vyvedení policií komentovat. "Nebudu k tomu zatím nic říkat, protože o tom připravuji článek," sdělila. Článek však v pátečním Blesku nevyšel. Na dotaz proč, ještě redaktorka brzy ráno reagovala slovy - "Já nejsem oprávněná se k jakýmkoli materiálům vyjadřovat.

"U vás snad vychází všechny články hned? Třeba si to necháme na pondělí," reagoval šéfredaktor Mužík.

Neloajální k ČSSD

Podle některých názorů se Kočová zachovala neprofesionálně, když po příchodu do Blesku napsala o údajných přemrštěných honorářích zpěvačky Kateřiny Brožové, které jí měli sociální demokraté vyplácet za účinkování v kampani před letošními sněmovními volbami. Informace, které vedení ČSSD razantně popřelo, mohla získat jedině v době svého působení v Lidovém domě.

"Ona už nikdy nesežene práci v PR. Jako mluvčí se zavazuje k dodržování určitých pravidel. Pokud to mám říci slušně, bylo to od ní velmi nerozumné," komentoval tehdy postup Kočové mediální odborník Milan Kruml.

Když z postu mluvčí ČSSD odešla Kateřina Blechová, která si prý nerozuměla s Jiřím Paroubkem, exmluvčí Kočová na bývalého šéfa zavzpomínala. "Pan Paroubek nepotřeboval tiskovou mluvčí, on měl své názory na média předem nalinkované a to velice jednoduše. Kdo o něm psal hezky, byl vynikající novinář a měl v Lidovém domě vždy otevřené dveře," uvedla pro ParlamentníListy.cz

Čtěte také:
Blechová odchází hořce. Paroubek to s médii neuměl, diví se Kočová
Štědrý Paroubek. Dal prý Brožové za vystoupení milion
Paroubek útočí na bývalou mluvčí. Je trapný, kontruje Kočová

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš Urban

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

22:02 Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

Astronomické léto je v plném proudu, škola končí a tropické počasí ustupuje středoevropskému létu. N…